Ekonomiskās situācijas pasliktināšanās nav mazinājusi vēlmi adoptēt bērnu

Ekonomiskās situācijas pasliktināšanās valstī nav ietekmējusi cilvēku vēlmi un iespējas adoptēt bērnu, secina Labklājības ministrija, analizējot pēdējo gadu tendences adopcijas procesā.

Ministrijas rīcībā esošie dati liecina, ka cilvēkiem joprojām saglabājusies vēlme pieņemt lēmumu par bērna adopciju. Piemēram, 2009. gadā Latvijā adoptēti 105 bērni, 2010. gadā – 99 bērni, savukārt 2005. un 2006. gadā - 88 bērni.

Lai gan adoptētāju skaits iepriekšējā gada laikā ir palielinājies, 2010. gadā adoptēti par 6 bērniem mazāk kā gadu iepriekš. Tas skaidrojams ar faktu, ka adoptējamie bērni neatbilst adoptētāju vēlmēm attiecībā uz bērna vecumu, veselības stāvokli, kā arī faktu, ka lielākajai daļai adoptējamo bērnu ir brāļi un māsas, taču Latvijā ģimenes pārsvarā izvēlas adoptēt ne vairāk kā vienu bērnu.

Ministrija pozitīvi vērtē faktu, ka 2010. gadā, salīdzinot ar 2009. gadu, ir pieaudzis no aprūpes iestādēm adoptēto bērnu skaits, tomēr nedaudz samazinājies no audžuģimenēm un no aizbildniecības adoptēto bērnu skaits.

Pēdējo desmit gadu laikā vislielākais adoptēto bērnu skaits bija 2009.gadā – 246 bērni. Savukārt 2010.gadā adoptēto skaits bijis nedaudz mazāks – 235 bērni, no kuriem lielākā daļa, 136 bērni, adoptēti uz ārzemēm.

Atšķirībā no Latvijas adoptētājiem, kas lielākoties izvēlas adoptēt ne vairāk kā 1 bērnu,  ārvalstu ģimenes labprāt adoptē bērnus līdz 6-7 gadu vecumam, turklāt pagājušā gada laikā 25 ārvalstu ģimenes adoptēja vienlaicīgi 2 bērnus, 10 ģimenes adoptēja vienlaicīgi 3 bērnus, 1 ģimene adoptēja vienlaicīgi 4 bērnus.

Plašāka informācija par apkopotajiem datiem pieejama Labklājības ministrijas mājaslapā .

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas