Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvojam pēc vasaras laika

Naktī uz svētdienu plkst.3 Latvijā notikusi pāreja uz vasaras laiku, tāpēc pulksteņa rādītāji bija jāpagriež par vienu stundu uz priekšu. Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2001.gada Ministru kabineta noteikumi par pāreju uz vasaras laiku, kuros minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek marta pēdējā svētdienā plkst.3.00.

Tad atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.

Eiropas Savienībā (ES) pāreju uz vasaras laiku nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2001.gada direktīva, kurā norādīts vasaras laiku sākums un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks tika ieviests 1981.gadā. No 1997.gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4.

Zinātniskie pētījumi liecina, ka pāreja uz vasaras laiku samazina izlietotās enerģijas daudzumu, kā arī samazina ceļu satiksmes negadījumu un pastrādāto noziegumu skaitu, toties negatīvi ietekmējot cilvēka bioloģisko ritmu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas