DVD literatūras apguvei saņems vidusskolas visā Latvijā

Šonedēļ skolotājiem visā Latvijā tiks prezentēts interaktīvs mācību līdzeklis literatūras apguvei vidusskolēniem – multimediju programma "No modernisma līdz postmodernismam", informē Latviešu valodas aģentūras (LVA) sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Galuza.

Multimediju programma piedāvā daudzveidīgu 20.-21. gadsimta kultūras ainu, ietverot oriģinālus foto, video un audio materiālus. Tā skolēniem palīdzēs izprast nozīmīgākās 20.-21. gadsimta kultūras izpausmes mākslā un literatūrā, kopsakarības kultūras procesos un spilgtākās personības rakstniecībā. 1000 DVD diski ar izstrādāto multimediju programmu tiks nogādāti skolās visā Latvijā, norādīja Galuza.

Multimediju programmā ir ietvertas 14 tēmas, kur katra atbilst kādas kultūras parādības – literatūras virzienam, stilam, strāvojumam: simbolismam, dekadencei, impresionismam, ekspresionismam, imažinismam, konstruktīvismam, eksistenciālismam, sirreālismam, neoklasicismam, pozitīvismam, sociālistiskajam reālismam, neoreālismam un postmodernismam.
 
"Iepriekšējā LVA īstenotājā ESF projektā "Latviešu valodas kā valsts valodas apguve vidējās izglītības pakāpē" tika izveidots mācību līdzeklis literatūrā vidusskolai "Modernisms un postmodernisms". Nodrošinot pēctecību un jauno vidējās izglītības pakāpes standarta veiksmīgu apguvi, projektā "Atbalsts valsts valodas apguvei un bilingvālai izglītībai" izveidots multimediju DVD par modernismu un postmodernismu, lai mācīties un mācīt būtu aizraujoši," atklāj projekta vadītāja Dace Dalbiņa.

Multimediju programma "No modernisma līdz postmodernisma" ir izstrādāta LVA ESF projekta "Atbalsts valsts valodas apguvei un bilingvālai izglītībai" aktivitātē "Elektronisko mācību resursu izveide un aprobācija". DVD izstrādājusi SIA "Dd Studio". ESF projekta mērķis ir sniegt metodisku atbalstu pedagogiem vispārējā un sākotnējā profesionālajā izglītībā valsts valodas mūsdienīgai apguvei un bilingvālo mācību sekmīgai īstenošanai. Projekts tiek īstenots visā Latvijā no 2008. gada decembra līdz 2012. gada janvārim.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas