Durbē izsauc ekonomistu uz "paklāja"

Pērn durbenieki bija sašutuši par Swedbank galvenā ekonomista Mārtiņa Kazāka izteicienu, ka tik maza pilsēta kā Durbe ir "jāklapē ciet". Pirmdien viņi savu viedokli varēja baņķierim pateikt "uz aci".

Pirmdien M. Kazāks viesojās Ata Kronvalda Durbes vidusskolā. Pasaucām viņu "uz paklāja", joko novada domē.

M. Kazāks sanākušajiem noliedzis, ka būtu šādi sacījis ar mērķi Durbi noniecināt, tā esot mediju interpretācija. Viņš to esot minējis kā tēlainu piemēru.

"Skaista un glīta" analīze neko nedod, ja tā tālāk netiek iestrādāta likumdošanā kopā ar politiķiem, uz M. Kazāka analītiķa, ne lēmēja lomu norāda LPKS "Durbes grauds" valdes priekšsēdētājs Sandris Bēča
norāda, ka Durbe jau sen ir guļamrajons tiem, kuri brauc strādāt uz pilsētu, bet arī šādai vietai ir jābūt cilvēkus piesaistošai. "Mums ir ļoti laba infrastruktūra un izdevīgs ģeogrāfiskais stāvoklis," pievienojas Durbes kultūras nama vadītāja Daira Veilande.

Pērn pēc ekonomista viedokļa publiskošanas 12. klases audzēkņi savu attieksmi pauda esejās. "Varbūt cilvēki brauc prom tikai tādēļ, ka Latvijā ir tikai lielās pilsētas un mazās pilsētas nav attīstītas, jo valsts tām nepiešķir līdzekļus," spriež Lāsma Niedola.

Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas