Dombrovskis: VARAM ieceri par pašvaldību skaita samazināšanu var vērtēt 3

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvājums par 30 pašvaldību izveidi tagadējo 119 vietā ir vērtējams, šorīt intervijā Latvijas Televīzijai atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis atgādināja - tad, kad tika veikta patlaban spēkā esošā teritoriālā reforma, izskanēja līdzīgs piedāvājums, par kuru tomēr netika panākta vienošanās. Jauno piedāvājumu varot vērtēt, bet jāuzklausa pašvaldības.

Toreiz neizdevies vienoties par citiem modeļiem, bet, ja tagad būtu politiskā vienošanās un izpratne no pašvaldībām, izmainās būtu iespējamas, pieļāva premjers.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Zinātājs

Ja sākumā bija apmēram 600 pašvaldības, tad tagad tikai 119. Jau tas ir labi. Bet vēl vajadzētu tikai tās 33 pašvaldības, kurās ir mazāk iedzīvotāju par 5000, apvienot vai pievienot pie lielākām. Un tad viss būtu kārtībā.

pirms 7 gadiem, 2013.03.04 15:57

sponger

Pārlieku lielā centralizācijā ir ļoti daudz problēmu, piemēram, materiālajā apgādē. Galva jeb centrs gandrīz vienmēr atraujas no rumpja un uzsāk patstāvīgu dzīvi, kā tas ir redzams tagad ar VARAM. Viņiem noteikti ar 30 pašvaldībām būs vieglāk tikt galā nekā ar 119. Tikai kādēļ tad bija nepieciešama tā iepriekšējā reforma, valstij nav kur likt naudu? Varamiešus pašus vajag izvērtēt, kā viņiem ar spriešanas spējām.

pirms 7 gadiem, 2013.03.04 11:57

Latvijas ziņas