Dombrovskis svētku apsveikumā norāda, ka latvietība ir atvērta un latviešu valodai jābūt vienīgajai

Premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība") Latvijas neatkarības dibināšanas svētku apsveikumā norāda, ka latvietība ir atvērta un latviešu valodai vienmēr jābūt vienīgajai valsts valodai.

Premjers uzsvēris, ka jau gandrīz gadsimtu Latvijas tautai ir sava valsts, kuras mērķis ir nodrošināt latviešu nācijas, valodas un kultūras pastāvēšanu.

"Tā ir Latvijas valsts būtība, kura piešķir jēgu ekonomiskajai izaugsmei, labklājībai un drošībai mūsu zemē. Mēs esam lepni par to, ka latviešu nācijai šajos gados ir izdevies izveidot, atjaunot un attīstīt savu valsti. Mums izdevies nosargāt latviešu valodu, kurai vienmēr jābūt kā vienīgajai valsts valodai," norādījis premjers.

Sabiedrības daudzveidību viņš uzskata par Latvijas bagātību.

"Mūsu valsts ir iekļaujoša, un latvietība ir atvērta. Patriotisms un lepnums par savu valsti, cieņa un godprātība pret visiem valsts iedzīvotājiem ir pamatprincipi, kuri jākopj un jāieaudzina jau bērnībā. Tikai tā iespējams izveidot saliedētu sabiedrību, ar vienotu izpratni par Latvijas valsts vēsturi un ticību tās izaugsmei nākotnē," klāstījis premjers.

"Latvija lepojas ar savu tautu, tradīcijām un vēsturi. Latvijā ciena visus iedzīvotājus un godā savus varoņus, kuri aizstāv mūsu valsts vērtības, brīvību un drošību," apsveikumā sacījis Dombrovskis.

Viņš min arī latviešu spēju mobilizēties krīzes pārvarēšanai, kas guvusi pasaules atzinību. "Pašlaik pārejam nākamajā posmā, kur lielākais izaicinājums ir stabila attīstība. Tikai darbs un mērķtiecība var Latviju izvirzīt līderpozīcijās Baltijas reģionā," akcentējis valdības vadītājs.

Premjers atgādina arī par valstspiederīgajiem ārvalstīs, norādot, ka "katrs, kurš izjūt savu saikni ar Latviju, ir tai piederīgs un vajadzīgs". Lai gan mūsdienu tehnoloģijas ļauj ikdienā komunicēt ar radiem un draugiem Latvijā, neklātienē piedalīties Latvijas kultūras dzīvē un pat uzņēmējdarbībā, kā arī uzturēt un pilnveidot latviešu valodas prasmi, tehnoloģiju iespējas nevar aizvietot ieguldījumu klātienē, stiprinot Latviju kā tiesisku un nacionālu valsti, pavēstījis Dombrovskis.

"Mūsu valsts cilvēku talanti, zināšanas un prasmes ir nepieciešamas Latvijas izaugsmei, lai veidotu jaunus uzņēmumus un darbavietas, izstrādātu inovatīvas mācību programmas un audzinātu jaunus līderus. Latvijas valdība turpinās strādāt, lai palīdzētu atrast iespējas mūsu valsts piederīgajiem atgriezties," norādījis Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas