Dombrovskis 4. maija apsveikumā norāda uz nepieciešamību palielināt valsts konkurētspēju un aicina atcerēties 90. gadu ideālus

Lai arī pēdējie gadi Latvijai bijuši sarežģīti, patlaban izdevies atkal nostāties uz izaugsmes ceļa un Latvijas tautas labklājības atslēga ir valsts konkurētspējas palielināšana, apsveikumā iedzīvotājiem 4. maija svētkos uzsver premjers Valdis Dombrovskis ("Vienotība").

"Šogad aprit 21 gads kopš Latvijas tauta starptautiskajai sabiedrībai paziņoja par savu apņemšanos atjaunot valsts neatkarību, pāršķirot jaunu lappusi mūsu tautas vēsturē. Tolaik visa pasaule ar apbrīnu vēroja Latvijas tautu, kas spēja panākt savas tiesības bez vardarbības, bet ar – drosmi, vienotību un apņēmību," apsveikumā norāda valdības vadītājs, atgādinot par neatkarības pavērtajām iespējām gan katram individuāli, gan valstij kopumā.

"Esam centušies pietuvoties to valstu līmenim, kuras neatkarību ir baudījušas krietni ilgāk. Brīžiem esam gājuši uz priekšu straujāk un neapdomīgāk nekā vajadzētu, tādēļ globālās ekonomiskās krīzes pārbaudījumi Latviju skāra īpaši smagi," atzīst premjers, vienlaikus uzsverot - lai gan "neiztiekot bez sāpīgiem lēmumiem, ir atgūta Latvijas finanšu un ekonomikas stabilitāte un tagad jāstrādā pie attīstības".

"Pašlaik pasaules uzmanība atkal ir pievērsta mums - Latvija tiek minēta kā piemērs valstij, kura maksātspējas problēmas spējusi pārvarēt, izlēmīgi labojot iepriekšējos gados pieļautās kļūdas. Pēdējie divi gadi mums visiem ir bijuši sarežģīti, taču pašlaik mums izdevies nostāties atpakaļ uz izaugsmes ceļa, lai turpinātu ceļu uz pārtikušu un harmonisku sabiedrību. Valsts konkurētspējas palielināšana ir atslēga, lai Latvijas tauta dzīvotu labklājībā un mūsu gaišākie prāti paliktu mūsu valstī!" norāda premjers.

Svētku reizē, sagaidot Latvijas neatkarības atjaunošanas 21. gadadienu, Dombrovskis tāpat aicina atcerēties "tos tautas ideālus, kurus pārstāvēja LR Augstākās padomes deputāti, kas balsoja par Latvijas neatkarību – atbildību, godīgumu un valsts interešu nostādīšanu augstāk par savējām".

"Šobrīd šie ideāli ir tikpat aktuāli kā 1990. gadā," uzsver premjers, valsts neatkarību aicinot neuztvert kā pašsaprotamu un norādot, ka jau iepriekš pieredzēts - "to var apdraudēt ne tikai ārēji faktori, bet arī politiskās varas bezatbildība".

"Apsveicu Latvijas iedzīvotājus mūsu valsts neatkarības atjaunošanas svētkos un aicinu arī turpmāk kopīgi gādāt par mūsu Latvijas valstiskuma stiprināšanu un labklājības pieaugumu!" apsveikuma noslēgumā aicina valdības vadītājs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas