Dombrava atgādina, ka jaunievēlētās domes varēs atlaist 4

Ja jaunievēlētās domes strādās slikti, tās būs iespējams atlaist, atgādina Saeimas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK).

"Šis mehānisms tagad ir radīts, ja kāda no institūcijām nestrādā pietiekami efektīvi, sabiedrībai ir iespējams to atlaist," aģentūrai LETA sacīja Dombrava, atgādinot par parlamentā skatāmo Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu.

Viņš norādīja, ka tikko kā aizvadīto pašvaldību vēlēšanu specifika ir tāda, ka nav automātiski garantēts, ka jebkura dome varēs nostrādāt pilnus četrus gadus, jo pastāv gan iespēja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) var rosināt domes atsaukšanu, gan arī pastāv iespēja, ka referendumā var atlaist domi.

"Tas uzliks jaunu atbildības latiņu jebkurai domei, ne tikai Rīgas domei strādāt tā, lai nebūtu iemesla to atlaist," brīdināja Dombrava. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka tas nenozīmē, ka automātiski pēc gada, kas ir pirmais brīdis, kad varēs prasīt kādas domes atsaukšanu, tas arī tiks darīts.

Kā ziņots, Saeima 21.februārī pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja VARAM sagatavoto Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, kas ļaus iedzīvotājiem par daļu no vietējiem jautājumiem organizēt pašvaldību referendumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Ne Vaiņodniece

Vau! vaiņodniekiem pēcvēlēšanu uzrēciens no vadības? " Izlīst no būdas" - tas jau gandrīz tā kā suņam uzsaukt... Droši vien pirms vēlēšanām tā nevienu neuzrunāja. Un, ja jau pavalstnieki dzīvo būdās, vai tad tur arī nav mazliet pie vainas tie, kas rībina bungas?

pirms 7 gadiem, 2013.06.08 23:15

.....

To Vaiņode.
Nevajag runāt un stāstīt aplamības... Viss ir zināms, tikai vajag pašam izlīst no savas būdas un aiziet, visas sēdes ir zināmas, tikai kaut kā neviens no iedzīvotājiem neierodas.

pirms 7 gadiem, 2013.06.07 11:00

Aizpute

Pašvaldības strādā tik klusi un atrauti no iedzīvotājiem !! Nav kur ņemt informāciju, par ko sēdēs spriedīs. DEPUTĀTIEM NAV PIEŅEMŠANAS LAIKU !

pirms 7 gadiem, 2013.06.05 19:07

Latvijas ziņas