"Diena": lielāko avīžu redaktori koalīcijā vēlas redzēt SC

Lielāko avīžu redaktori, izņemot "Latvijas Avīzi", koalīcijā vēlas redzēt "Saskaņas centru" (SC), ceturtdien raksta "Diena".

Atbalstu "Saskaņas centram" valdībā pauduši krievu valodā iznākošie laikraksti "Telegraf", "Čas" un "Vesti Segodņa".

"Mūsuprāt, jāveido tāda koalīcija, lai būtu pārstāvēta maksimāli liela vēlētāju daļa," "Dienai" pauda "Telegraf" galvenais redaktors Andrejs Švedovs, kura vadītā laikraksta izdevēju "News Media Group" saskaņā ar "pietiek.com" rakstīto kreditē Krievijas miljardierim Vladimiram Antonovam piederošā "Konvers grupa". Ja SC valdībā nepaņems, nebūs nekādu kauju vai protestu – pēc Švedova domām, būs vienkārši apātija, un cilvēki neatbalstīs tās reformas, ko paredzējis īstenot Valdis Zatlers.

Arī laikraksta "Vesti Segodņa" Politikas nodaļas redaktors Abiks Elkins uzskata, ka būtu tikai loģiski, ja trīs pirmās partijas veidotu koalīciju. "Kā Zatlera partija, kas grib konstitucionālās reformas, varēs tās īstenot, ja nebūs vairākuma? Ja grib stabilu, ilgtspējīgu koalīciju, jāizvēlas tīri matemātiski lielākais spēks," sacīja Elkins.

Laikraksta "Čas" galvenais redaktors Pāvels Kirilovs uzsvēra, ka par SC nobalsojusi trešā daļa vēlētāju, un tas, viņaprāt, ir galvenais arguments, kāpēc saskaņiešus vajadzētu ņemt valdībā.

Izņemot "Latvijas Avīzi", arī lielāko latviski rakstošo laikrakstu redaktori pauda, ka labākais koalīcijas variants šoreiz būtu "Vienotība", Zatlera Reformu partija (ZRP) un SC.

"Ja negribam, ka pēc trim gadiem SC vēlēšanās iegūst vēl vairāk vietu Saeimā, koalīcijā kopā ar Vienotību un ZRP jāaicina SC," uzskata laikraksta "Dienas Bizness" galvenā redaktore Indra Lazdiņa.

Daudzi eksperti prognozē, ka nākamā gada sākumā pasaules ekonomika piedzīvos otro krīzes vilni un Latvija, kas savu izaugsmi balsta uz eksportu, no ekonomikas recesijas ciestu tāpat kā pārējā pasaule. "Valdībai būs grūti strādāt šādos apstākļos, bet vēlēšanas ir jau pēc trim gadiem. Un tad SC var kļūt par reāli dominējošo spēku," pieļāva Lazdiņa.

Viņasprāt, SC vajadzētu atvēlēt tās ministrijas, par kurām tas līdz šim ir skaļi runājis, proti, Labklājības un Veselības ministriju, taču situācija varētu izskatīties sabalansētāka, ja Finanšu un Ekonomikas ministrija būtu ZRP un Vienotības pārraudzībā.

"SC jānāk laukā no ēnas, un būtu derīgi beidzot viņus ieraudzīt," norādīja "Dienas mediju" galvenais redaktors Guntis Bojārs. Arī viņš uzskata, ka atbalstāmākā koalīcija būtu ZRP, "Vienotība" un SC, tiesa, ar trim noteikumiem. Pirmkārt, ja arī SC ir kādas slēptas domas par Valodas likuma mīkstināšanu, "Vienotībai" un ZRP ir tas jāneitralizē. Otrkārt, SC ir jāsola ievērot līdzšinējo finanšu disciplīnu, kā arī koalīcijai jādiversificē riski ekonomikā.

"Ja SC gādā investorus no Krievijas, ZRP un "Vienotībai" tie jāsarūpē no Rietumiem," piebilda Bojārs. Treškārt, SC ministriem jābūt ne tikai profesionāliem, bet arī ar teicamām latviešu valodas zināšanām – tā, lai viņi būtu paraugs pat latviešiem, uzskata G. Bojārs.

Arī "Neatkarīgās Rīta Avīzes" galvenā redaktore Anita Daukšte norādīja, ka šajās vēlēšanās vairākums nobalsojis par SC un ZRP, tāpēc šīm partijām būtu jābūt valdībā.

"Jautājums, vai tur būtu jābūt partijām, kam nav pieredzes valdības darbā, tāpēc šajā gadījumā "Vienotība" būtu stabilizējošais faktors," uzskata A. Daukšte.

Tikmēr "Latvijas Avīzes" galvenā redaktore Linda Rasa ir vienīgā no "Dienas" uzrunātajiem cilvēkiem, kura par ideālāko variantu uzskata ZRP, "Vienotības" un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!-TB/LNNK" veidotu koalīciju, tās, viņasprāt, ir rietumnieciski domājošas partijas.

"No vienas puses, vajadzētu ļaut iet valdībā tiem, kuri tur nav bijuši, citādi viņi tikai opozīcijā sēž un kritizē. Taču, no otras puses, ņemot vērā "Saskaņas centra" politiku ekonomiskajos jautājumos, – galīgi nē," pauda Rasa.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas