Demogrāfs: reālais iedzīvotāju skaits Latvijā patlaban varētu būt 2,13 miljoni cilvēku

Patlaban Latvijā iedzīvotāju skaits varētu būt aptuveni par simts tūkstošiem mazāks nekā oficiāli reģistrētie 2,23 miljoni, ceturtdien publicētā intervijā laikrakstā "Neatkarīgā" norādījis Latvijas Universitātes (LU) Demogrāfijas centra pētnieks Edvīns Vītoliņš.

"Ja pašlaik oficiālais iedzīvotāju skaits ir 2,23 miljoni, tad es teiktu, ka reāli varētu būt par kādiem simt tūkstošiem mazāk. Par to spriežu gan pēc pētījumu datiem, gan pēc paša saskarsmes ar cilvēkiem - teju katram paziņam kāds no radiem ir ārzemēs," minējis demogrāfs, lūgts prognozēt iedzīvotāju reālo skaitu patlaban.

Tāpat viņš atzinis, ka "ir arī cilvēki, kas nebrauc atpakaļ uz Latviju parādu dēļ, jo, tiklīdz viņi sāktu oficiāli strādāt Latvijā, bankas vai citas iestādes izdarīs atvilkumus".

Savukārt, komentējot iespējamās neprecizitātes tautas skaitīšanas datos saistībā ar cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu dēļ, arī reāli nedzīvojot Latvijā, tomēr pieskaitīsies, demogrāfs uzsvēris - jebkurā gadījumā šie dati būs precīzāki nekā pašreizējie. "Lai vai kā, tā noteikti precīzāk atspoguļos gan iedzīvotāju kopskaitu, gan to skaitu dažādās struktūrās nekā pašreizējie oficiālie statistikas dati. Protams, tas atkarīgs arī no cilvēku godaprāta," atzinis Vītoliņš.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas