Decembrī pieaudzis negadījumu skaits, kuros notikušas sadursmes ar dzīvniekiem

Decembrī pieaudzis negadījumu skaits, kuros notikušas sadursmes ar dzīvniekiem. Pērn decembrī fiksēti 56 gadījumi, savukārt 2011.gada decembrī šādi gadījumi fiksēti nedaudz mazāk, liecina apdrošināšanas AS "Balta" apkopotā informācija.

Lielākoties sadursmes notikušas ar stirnām vai stirnāžiem, norāda "Balta".

Pērn decembrī laika apstākļi ietekmējuši negadījumu raksturu - slidenie ceļi veicinājuši uzbraukšanu dažādiem objektiem, kas veido 21% no visiem atlīdzības pieteikumiem, tostarp notikušas arī sadursmes ar citiem transportlīdzekļiem, kas kopumā ir 40% no decembrī saņemtajiem auto apdrošināšanas atlīdzību pieteikumiem.

Sadursmju biežums ir gana augsts, bet nav pieaudzis, kas liecina, ka kopumā transportlīdzekļu vadītāji turpina braukt atbilstoši ziemas apstākļiem un ir uzmanīgi, secina "Balta".

Savukārt decembrī, salīdzinot ar novembri, nedaudz krities auto apzagšanu biežums, tomēr tas ir gana augsts, un fiksēti teju 60 auto apzagšanas gadījumi, kad cietis transportlīdzeklis. Joprojām zagļiem ir aktuāli piesavināties automašīnu atpakaļskata spoguļu stikliņus, tāpēc "Balta" aicina automašīnu vadītājus neiegādāties spoguļu stikliņus nelegālā ceļā, lai nepirktu zagtu lietu un neatbalstītu zagļu piepelnīšanās rūpalu.

Decembrī "Balta" reģistrējusi arī divus gadījumus, kad notikusi transportlīdzekļu pašaizdegšanās vai degšana no ārēja avota. Zaudējumu vidējās aplēses ir 3000 latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas