Dažviet uz Latvijas ceļiem veidojas apledojums

Svētdienas rītā dažviet uz Latvijas ceļiem veidojas apledojums, aģentūru LETA informēja valsts AS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Apledojums veidojas Rīgas, Talsu, Tukuma, Valmieras un Skrundas apkārtnēs. Slidenajos ceļu posmos brauktuves tiek kaisītas ar pretslīdes materiāliem.

Ceļu uzturēšanas darbos šorīt iesaistītas 76 valsts AS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Kā norāda LVC, ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, tas īpaši attiecas uz praktiski neredzamo "melno ledu", kas veidojas, sasalstot ūdens kondensātam. Apledošanu būtiski ietekmē ne tikai laika apstākļi, bet arī mikroklimata faktori - apkārtnes reljefs, apēnojums un ceļa klātnes veids.

Paaugstinātā riska vietas uz ceļa, kur apledojums veidojas ātrāk un visbiežāk, ir tiltu brauktuves, jo tās ātrāk atdziest un atrodas paaugstināta gaisa mitruma apstākļos. Ledus veidojas arī uz noēnotiem ceļiem, vai tādām brauktuvēm, kas iet caur ieplakām, kur koncentrējas auksts gaiss.

Ceļa apledojums var veidoties dažādu vides faktoru ietekmē, arī tad, kad ārēji par to nekas īpaši neliecina.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, autovadītāji tiek aicināti izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas