Dažviet Latvijā jau sāk stādīt kartupeļus

Dažviet Latvijā jau sākta kartupeļu stādīšana, aģentūrai BNS apliecināja nozares pārstāvji.

Kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle aģentūrai BNS sacīja, ka kartupeļus sākuši stādīt arī Valmieras novada Naukšēnu pagasta kartupeļu audzētāji. "Viņi jau stāda agros, dzeltenos kartupeļus," pastāstīja Kraukle un norādīja, "ja jau var Naukšēnos stādīt, tad noteikti arī Kurzemes pusē ir sākta kartupeļu stādīšana".'

Vienlaikus KAPS vadītāja atzina, ka vietām lauki tomēr vēl ir pārāk mitri, lai sāktu stādīšanas darbus.

Arī biedrības "Latvijas Dārznieks" valdes priekšsēdētājs Jānis Bērziņš aģentūrai BNS pavēstīja, ka Kurzemē, Liepājas rajonā, kartupeļu stādīšana varētu būt sākta, jo tur zeme ir pietiekami sasilusi. "Kartupeļus jau par ātru iestādīt ir grūti, galvenais, lai zeme būtu silta," paskaidroja Bērziņš.

Savukārt biedrības "Zemnieku saeima" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš minēja, ka arī vietām Zemgalē jau var vērot kartupeļu stādīšanas darbus. Lazdiņš teica, ka vietām zeme ir pietiekami sasilusi, lai sāktu kartupeļu stādīšanas darbus. "Arī Kurzemē ir sākti kartupeļu stādīšanas darbi," informēja "Zemnieku saeimas" pārstāvis.

Nozares pārstāvji aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka kartupeļu masveida stādīšana Latvijā sāksies, ātrākais, aprīļa beigās.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka pērn Latvijā kartupeļi kopumā audzēti 30,1 tūkstoša hektāru platībā, kas ir par 4% vairāk nekā pirms gada.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas