Daudzviet Kurzemē notiks lāpu gājieni

Šodien daudzviet Kurzemē notiks lāpu gājieni un citi Lāčplēša dienai veltīti pasākumi.

Pulkveža Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā "Airītes" Saldus novada Zirņu pagastā plkst.15.30 notiks svinīgs pasākums. Savukārt plkst.18 plānots lāpu gājiens pa Saldus pilsētas ielām, bet plkst.18.40 sāksies svinīgs pasākums un koncerts Oskara Kalpaka laukumā Saldū.

Arī Liepājā notiks Lāčplēša dienas lāpu gājiens, godinot brīvības cīnītājus. Gājiens sāksies plkst.17 pie Liepājas Latviešu biedrības nama. Katru gadu lāpu gājienā uz Ziemeļu kapiem dodas arvien lielāks skaits cilvēku, un arī šogad gājienā aicināts piedalīties ikviens Liepājas un tuvāko novadu iedzīvotājs, līdzi ņemot lāpu un svecīti.

Pulcēšanās gājienam pie Liepājas Latviešu biedrības nama sāksies plkst.16.15. Ap plkst.17.30 notiks piemiņas brīdis un atceres pasākums pie pieminekļa Latvijas 1919.gada atbrīvošanas cīņās kritušajiem varoņiem un pie pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas vietas, kur plānota arī ziedu nolikšana.

Dziedātājs Niks Matvejevs izpildīs Zigmara Liepiņa koncertuzveduma "Kapteiņu stāsti" repertuāru. Lāpu gājiens uz Ziemeļu kapiem, kur atdusas Brīvības cīņās kritušie varoņi, ik gadus notiek Lāčplēša dienas pievakarē. Tajā iesaistās Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, skolu jaunatne, nevalstisko organizāciju pārstāvji un politiķi.

Ventspilī Lāčplēša dienas pasākumi sāksies plkst.16 Livonijas ordeņa pilī ar vēsturnieka Artūra Tukiša stāstījumu par bermontiādi. Plkst.17 Ventspils Augstskolas Studentu padome augstskolā rīkos Lāčplēša dienai veltītu pasākumu, kura laikā plānotas Lāčplēša cīņas lāpas iedegšana, Lāčplēša cīņas, augstskolas mācību prorektora un Studentu padomes priekšsēdētāja uzrunas, gājiens uz Ventspils Livonijas ordeņa pili un svecīšu nolikšana. Pasākuma noslēgumā studenti pasniegs Lāčplēša un Spīdolas balvas, kā arī klausīsies stāstus par 11.novembri. Plkst.18 notiks arī Lāčplēša dienas lāpu skrējiens apkārt Ventspils 1.pamatskolai.

Ventspils Rātslaukumā plkst.18 notiks svinīga jauno zemessargu uzņemšana Zemessardzes 46.kājnieku bataljonā. Pasākumā uzstāsies metālpūšamo instrumentu ansamblis "Ventspils Brass".

Plkst.18.30 sāksies gājiens no Rātslaukuma uz Meža kapiem. Gājiena dalībnieki aicinātilīdzi ņemt gaismeklīti - lāpu vai sveci. Plkst.19 notiks piemiņas brīdis pie Baltā krusta Meža kapos. Savukārt vakara noslēgumā plkst.20 Reņķa dārzā notiks latviešu tautas ornamentu veidošana no svecītēm. Pasākuma piedalīsies folkloras kopa "Laipa".

Kuldīgā Lāčplēša dienas pasākumi sāksies plkst.8.30 ar ziedu nolikšanu pie bojāgājušā virsseržanta Ulda Garokalna kapa "Silarāju" kapos. Pēc tam Pilsētas estrādē no plkst.9.30 notiks ieroču un ekipējuma izstāde un demonstrācija, militārā autotransporta izstāde (vizināšanās), fotoizstāde, skolēnu aktivitātes. Plkst.11 paredzēts paraugdemonstrējums "Slēpnis", bet plkst.11.30 varēs degustēt karavīru putru.

Plkst.14 notiks Kuldīgas novada domes un Zemessardzes pārstāvju tikšanās ar Nacionālo karavīru apvienības biedriem Kuldīgas novada domes mazajā zālē.

Plkst.15.30 sāksies Zemessardzes 45.nodrošinājuma bataljona garnizona parāde un lāpu gājiens no zemessargu štāba uz Rātslaukumu.

Plkst.16.40 no Rātslaukuma parādes dalībnieki ar iedegtām lāpām dosies gājienā cauri pilsētai uz Annas kapiem, kur plkst.17 notiks piemiņas brīdis brīvības cīnītājiem.

Arī Talsos plkst.17 sāksies Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens, kas sāksies no Talsu sporta nama un noslēgsies pie pieminekļa "Koklētājs".

Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas valsts armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas