Daudzes vietā Saeimā stāsies Role

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija pirmdien sagatavojusi lēmuma projektu par 10. Saeimas deputātes mandāta apstiprināšanu Ditai Rolei (Zaļo un zemnieku savienība). Portālam ar D. Roli nav izdevies sazināties. Sākumā viņa atbildēja, lai pārzvana, jo atrodas pie auto stūres, vēlāk viņa telefona klausuli necēla.

Kā vēsta Diena.lv, D. Role stāsies G. Daudzes vietā, kurš iesniedzis iesniegumu par izstāšanos no 10. Saeimas sastāva. G. Daudze kļuvis par jaunā Valsts prezidenta Andra Bērziņa kancelejas vadītāju.

Komisija noskaidroja, ka nākamais amata kandidāts no Zaļo un Zemnieku savienības Kurzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir Alfons Spēks, taču viņš atteicies no 10. Saeimas deputāta pilnvarām. Iesniegums par atteikšanos iestāties 10. Saeimas sastāvā saņemts arī no Tālivalža Bergmaņa, kurš bija nākamais 10. Saeimas deputāta kandidāts.

Centrālā vēlēšanu komisija deputātus informēja, ka nākamā kandidāte no Zaļo un Zemnieku savienības Kurzemes vēlēšanu apgabala saraksta ir D. Role. Komisija arī iepazinās ar D. Roles iesniegumu, kurā viņa piekrīt uzņemties 10. Saeimas deputātes amata pienākumus. D.Role startēja 10. Saeimas vēlēšanās Kurzemē.

Lēmumprojekts tiek virzīts uz Saeimas sēdi, un pilnvaras D. Rolei ir jāapstiprina līdz 8. augustam.

D. Role ir Rucavas pamatskolas direktore. Viņa ir Rucavas novada domes deputāte. Vietu domē viņa ieņēma pēc tam, kad savu vietu bija spiests atstāts Jānis Bārdulis. Nākamajai no saraksta "Centriskā partija Latvijas zemnieku savienība", saskaņā ar pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, vieta domē pienākas Rucavas pamatskolas skolotājai Daigai Gabrūnai.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas