Dārznieks: Neatminos tik ziedošus Ziemassvētkus

Krūmos izspraukušies pumpuri, no zemes krokusi un dārzos pat uzziedējušas puķes. Dārznieks Jānis Rukšāns ar 50 gadu darba pieredzi neatminas tik ziedošus Ziemassvētkus un vērtē, ka tie atsauksies uz pavasara un vasaras ražu. Viņš atzīst, ka šis laiks ir nepatīkams daudziem dārza augiem un ļauj arī izdzīvot kaitēkļiem. Tāpat arī dārzos vēl par agru segt rozes, jo tām jāgaida sals.

„Ir bijis viens otrs krokuss kādreiz uzziedējis decembrī, bet šobrīd jau zied divas tulpes, kādi seši septiņi dažādi krokusi, viens cīrulītis... Tur būs ļoti bēdīgi rezultāti. Ja uzkritīs sniegs pirms barga sala, tad īpaši uztraukties nevajag. Bet, ja būs kailsals, tad gan būs kā būs, jo augi jau ir pamodušies un ziemcietība ir pazudusi. Tie, kas uzziedēs priekšlaikus, tie jau vairs otrreiz neziedēs," saka Rukšāns.

Ļoti labi ziemo arī kukaiņi un kaitēkļi, jo tiem jau nav aukstuma, kas tos varētu nobendēt. Kā tas beigsies, to grūti pateikt. Katrā ziņā rozes segt vēl nevajag, kamēr nav -7 grādi un zeme nav piesalusi. „Es audzēju sīpolpuķes, tām papildu piesegumu neesmu licis, to darīšu tikai tad, ja uznāks bargs sals," nosaka dārznieks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas