Darbu sāk vēlēšanu iecirkņi

Šodien darbu sāk 23. jūlija tautas nobalsošanai par 10. Saeimas atlaišanu izveidotie vēlēšanu iecirkņi.

Līdz tautas nobalsošanas dienai vēlēšanu iecirkņos balsot nevarēs, bet tajos būs iespējams pieteikt balsošanu atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī tautas nobalsošanas dienā, kā arī iepazīties ar balsošanas kārtību.

No 13. jūlija līdz 22. jūlijam vēlēšanu iecirkņi būs atvērti četras stundas dienā pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktajos darba laikos.

Vēlēšanu iecirkņu adreses un darba laikus vēlētāji var uzzināt Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā "www.cvk.lv" vai zvanot uz CVK uzziņu tālruni 67049999. Informācijai par vēlēšanu iecirkņu adresēm un darba laikiem jābūt izliktai arī pašvaldību informācijas sniegšanas vietās un pie vēlēšanu iecirkņiem.

Tautas nobalsošana par 10. Saeimas atlaišanu notiks šā gada 23 .jūlijā, kad vēlēšanu iecirkņi vēlētājiem būs atvērti no plkst. 7 līdz 22.

Tautas nobalsošanai ir izveidoti 1028 vēlēšanu iecirkņi, no kuriem 950 vēlēšanu iecirkņi būs Latvijā, bet 78 vēlēšanu iecirkņi - ārvalstīs. Vēlēšanu iecirkņi ārvalstīs tautas nobalsošanā tiks veidoti Amerikas Savienotajās Valstīs, Austrālijā, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Brazīlijā, Čehijā, Čīlē, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Itālijā, Izraēlā, Īrijā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Krievijā, Ķīnā, Lielbritānijā, Lietuvā, Luksemburgā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā, Venecuēlā un Zviedrijā.

Tā kā tautas nobalsošanā netiks lietots vēlētāju reģistrs, ārvalstīs izveidotajos vēlēšanu iecirkņos tautas nobalsošanas dienā varēs balsot ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvijā un kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā atpūtas vai darījumu braucienā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas