Darbā biežāk iet bojā pilnmēness laikā un alkohola reibumā

Valsts darba inspekcija (VDI) ir veikusi pērn darbā notikušo nelaimes gadījumu analīzi, secinot, ka biežāk darbinieki iet bojā pilnmēness laikā un alkohola reibumā.

Kā informē VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs, VDI nelaimes gadījumu izmeklēšanas rezultāti liecina, ka gandrīz katrs ceturtais bojā gājušais darbinieks ir bijis alkohola reibumā. 2012.gadā darba vietās bojā gāja 34 cilvēki, no tiem astoņu nodarbināto asinīs tika konstatēts alkohols. Maksimālā konstatētā alkohola pakāpe organismā bijusi 2,87 promiles.

"Būtiski, ka 2012.gadā alkohola reibumā notikušo letālo nelaimes gadījumu skaits ir divkāršojies un ir lielākais piecu gadu laikā. Visbiežāk nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši vīrieši, visjaunākajam darbiniekam bija 19, bet visvecākajam - 72 gadi," uzsver Vincevs.

Alkohola reibumā bijuši arī 19 darbinieki no tiem 213, kuri pērn darba vietā guva smagas traumas.

VDI pētījums liecina, ka viens no nelaimes gadījumu ietekmējošiem faktoriem ir arī mēness fāzes. Gandrīz puse jeb 47% letālo nelaimes gadījumu 2012.gadā notikuši pilnmēness laikā vai divu dienu amplitūdā pirms un pēc pilnmēness. Turklāt pilnmēness laikā bojā gājušie darbinieki biežāk bijuši arī smagākā alkohola reibumā.

Šogad VDI kopumā ir saņemti 74 ziņojumi par nelaimes gadījumos darbā cietušajiem darbiniekiem. No tiem 59 guvuši smagas traumas, bet 11 darbinieki gūto traumu rezultātā gājuši bojā. Vienlaikus VDI noskaidro, vai vēl četru šogad darba vietā bojā gājušo nāves iemesls ir saistīts ar darba vides faktoriem.

Pērn šajā pašā periodā darba vietās bija cietuši 86 darbinieki, no kuriem 72 guvuši smagas traumas, bet 14 gājuši bojā.

Šodien svinot Darba svētkus, VDI aicina darbiniekus un darba devējus ņemt vērā šos faktus, un darbā uzvesties apdomīgi gan svētkos, gan ikdienā, lai ikviens darbinieks pēc darba mājās atgrieztos vesels.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas