Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļa veselības iestāžu cels cenas

No 1.jūlija daļa veselības aprūpes iestāžu paaugstinās pakalpojumu cenas, tomēr šoreiz sadārdzināšanās nebūs tik ievērojama kā gada sākumā, šodien raksta laikraksts "Dienas Bizness".

Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju vienošanās ar apdrošinātājiem paredz, ka cenas var tikt mainītas ne biežāk kā divas reizes gadā. Tā kā liela daļa ārstniecības iestāžu jaunu cenrādi ieviesa šī gada janvārī, tad jūlijā gaidāms jauns sadārdzinājums. To laikrakstam apstiprināja lielāko privāto veselības aprūpes iestāžu vadītāji.

"Veselības centrā 4" vidēji par 10% varētu pieaugt pakalpojumu maksa, cena mainīsies nedaudz vai paliks tāda pati kā līdz šim dažādiem tehnoloģiskiem pakalpojumiem, kuru sniegšanā ir mazāks cilvēka darba īpatsvars, saka centra vadītājs Māris Rēvalds.

Arī "Medicīnas sabiedrības ARS" sniegtie pakalpojumi no jūlija augs par vidēji 10%, informē uzņēmuma vadītājs Māris Andersons.

Abās kompānijās pakalpojumu sadārdzināšanās saistīta galvenokārt ar darbinieku atalgojuma palielināšanu. "Tā kā mediķu kadru izsīkums jūtams arvien vairāk, nevaram necelt algas," skaidro Andersons.

Nozares pārstāvji uzsver, ka speciālistu konsultācijas un citi valsts apmaksātie pakalpojumi ar ģimenes ārsta nosūtījumu tāpat kā līdz šim joprojām pieejami bez maksas.

Pēdējās izmaiņas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas cenrādī veiktas šī gada aprīlī, kad atsevišķu pakalpojumu cenas tika paaugstinātas par dažiem procentiem. Tuvākajā laikā cenu celšana nav plānota, informēja slimnīcas Sabiedrisko attiecību daļas pārstāve Romēna Namniece.

Savukārt Rīgas 1.slimnīcā pakalpojumi kļuva dārgāki šī gada februārī un vismaz līdz rudenim izmaiņas, visticamāk, netiks veiktas, sacīja šīs iestādes preses sekretāre Iveta Saksone. Gada sākumā ārstu konsultāciju cenas pieauga vidēji par 20%-30%.

Kā atgādina "Dienas Bizness", saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem šī gada janvārī ambulatorie veselības pakalpojumi sadārdzinājās vidēji par 11,5%. Tādējādi gada pirmajā mēnesī šī nozare bija viena no lielākajām inflācijas stimulētājām.

Kopumā veselības aprūpes pakalpojumi janvārī kļuva vidēji par 4,5% dārgāki. Savukārt, piemēram, aprīlī šis sadārdzinājums bija 0,8%. Jūlijā gaidāmās cenu paaugstināšanas dēļ nākamajā mēnesī, visticamāk, atkal varētu pieaugt šīs nozares ietekme uz kopējiem inflācijas datiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas