CVK: vēlētāju aktivitāte par 10.Saeimas atlaišanu rīta stundās ‒ viena no augstākajām līdz šim notikušajos referendumos Latvijā

Piecu stundu laikā līdz plkst.12 referendumā par 10.Saeimas atlaišanu piedalījušies 18,5 procenti balsstiesīgo, un tas ir viens no augstākajiem līdzdalības rādītājiem referendumos, aģentūrai BNS novērtēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

"Konfliktsituācija starp parlamentu un prezidentu ir cilvēkus augsti motivējoša, kā arī atšķirībā no citiem referendumiem vēlētājiem uzdots korekts jautājums – par kuru cilvēkam ir viedoklis vai pieredze, salīdzinot ar ekonomiskajiem jautājumiem un citiem specifiskiem jautājumiem," aktivitātes iemeslus izskaidroja Cimdars.

Augsts līdzdalības līmenis esot bijis referendumā par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, taču par to atšķirībā no šīs tautas nobalsošanas bijuši daudzi informatīvi pasākumi.

"Iepriekš bažījos, ka varētu būt diezgan daudz vēlētāju, kas varētu būt izbrīnīti, kas šodien notiek," sacīja Cimdars, jo, viņaprāt, nav bijis liels informatīvais piesātinājums par 23. jūlijā notiekošo tautas nobalsošanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas