CVK lems par vēlēšanu kandidātu sarakstu pieteikumu pieņemšanas pagarināšanu arī Nīcā un Pāvilostā 4

Šodien notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā paredzēts lemt par to, kurās pašvaldībās par desmit dienām pagarināt deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņu.

Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) rīcībā esošā provizoriskā informācija liecina, ka kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš varētu būt jāpagarina septiņās pašvaldībās, kurās līdz vakardienas, 22.aprīļa, plkst.18 bija reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts. Šīs pašvaldības ir Baltinavas novads, Naukšēnu novads, Nīcas novads, Pāvilostas novads, Rūjienas novads, Salacgrīvas novads un Skrundas novads.

Atbilstoši Latvijas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam kandidātu sarakstu iesniegšana par desmit dienām jāpagarina tajās pašvaldībās, kur vēlēšanām ir reģistrēts tikai viens kandidātu saraksts, nav reģistrēts neviens saraksts vai sarakstos reģistrētais kandidātu skaits ir mazāks par attiecīgajā pašvaldībā ievēlamo deputātu skaitu.

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana beidzās 22.aprīlī.

2009.gada pašvaldību vēlēšanās kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņš tika pagarināts divos novados - Mālpils novadā un Naukšēnu novadā -, kuros arī sākotnēji bija iesniegts tikai pa vienam kandidātu sarakstam.

CVK apkopotā statistika liecina, ka līdz plkst.18 pašvaldību vēlēšanām bija reģistrēts 571 kandidātu saraksts un 8548 deputātu kandidāti. Pavisam pašvaldību vēlēšanās 119 Latvijas pašvaldībās kopā jāievēl 1618 deputāti. Tādējādi uz vienu pašvaldību deputāta vietu pretendē vidēji pieci deputātu kandidāti, tomēr jāņem vērā, ka konkurence katrā pašvaldībā var atšķirties.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jā!

Viens saraksts-baigi kaut ko atgādina. Ja vēl vēlēšanu dienā veikalā "izmetīs" importa konservus un šķīstošo kafiju, tad jau laimes kalngals :)))

pirms 7 gadiem, 2013.04.23 11:20

?

abos ir viens normāls saraksts, ko tad vēl vajag???

pirms 7 gadiem, 2013.04.23 10:45

Latvijas ziņas