CVK aicina pieteikties tautas nobalsošanas novērotājus

Gatavojoties 23. jūlija tautas nobalsošanai par 10. Saeimas atlaišanu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina iedzīvotājus pieteikties par brīvprātīgajiem novērotājiem un referenduma dienā sekot līdzi balsošanai un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos, informē CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Par CVK brīvprātīgo novērotāju var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš tautas nobalsošanas dienā būs sasniedzis vismaz 16 gadu vecumu, būs sekmīgi apguvis CVK e-apmācības kursu "Tautas nobalsošanas sarīkošana" un aizpildījis brīvprātīgā novērotāja reģistrācijas anketu.

"Nepieciešamās kvalitātes, lai kļūtu par labu novērotāju, ir atbildības izjūta, godaprāts, pragmatisms un vēlme strādāt Latvijai," uzskata CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Pieteikties tautas nobalsošanas novērošanai un iziet brīvprātīgā novērotāja apmācību iedzīvotāji var līdz 21.jūlijam CVK mājaslapā internetā www.cvk.lv sadaļā "Novērošana".

Pēc mācību kursa apgūšanas un reģistrācijas anketas aizpildīšanas novērotājs e-pastā saņems CVK brīvprātīgā novērotāja pilnvarojumu, kas jāizdrukā un kopā ar personu apliecinošu dokumentu tautas nobalsošanas dienā jāuzrāda vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam.

Bez CVK pilnvarotajiem novērotājiem tiesības novērot balsošanas norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos tautas nobalsošanā ir arī partiju un partiju apvienību pilnvarotajiem novērotājiem, pašvaldību vēlēšanu komisiju pilnvarotajiem novērotājiem, plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kā arī CVK un pašvaldību vēlēšanu komisiju locekļiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas