CVK aicina pieteikties novērotājus dalībai pašvaldību vēlēšanās

Līdz 30.maijam Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) tīmekļa vietnē iedzīvotāji var pieteikties novērot 1.jūnija pašvaldību vēlēšanas, iegūstot tiesības sekot līdzi balsošanas norisei un balsu skaitīšanai vēlēšanu iecirkņos.

Kā informē CVK pārstāvji, par brīvprātīgo pašvaldību vēlēšanu novērotāju var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlēšanu dienā būs sasniedzis 16 gadu vecumu, CVK tīmekļa vietnē iepazīsies ar mācību kursu "Pašvaldību vēlēšanu kārtība" un aizpildīs attiecīgu anketu. Pēc tam novērotājs elektroniski saņems novērotāja pilnvaru, kas izdrukātā veidā kopā ar personu apliecinošu dokumentu jāuzrāda vēlēšanu iecirknī.

Vienlaikus CVK atgādina, ka pašvaldību vēlēšanās tiesības pilnvarot novērotājus ir arī partijām, partiju apvienībām un vēlētāju apvienībām, kuras attiecīgajā pašvaldībā iesniegušas kandidātu sarakstus. Vēlēšanu novērotājus drīkst pilnvarot arī pašvaldību vēlēšanu komisijas, un tiesības novērot vēlēšanas ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.

Tā kā 29.maijā, 30.maijā un 31.maijā dažas stundas dienā notiks iepriekšējā balsošana, arī šajā laikā vēlēšanu novērotāji būs gaidīti vēlēšanu iecirkņos.

Savukārt vēlēšanu dienā, 1.jūnijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no plkst.7 līdz plkst.22, savukārt balsu skaitīšana iecirkņos sāksies uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas.

Iespēju iedzīvotājiem iesaistīties vēlēšanu novērošanā CVK nodrošina kopš 2010.gada.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas