CSDD izveido video testu mopēdistiem

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju “ERGO” radījusi īpašu video testu internetā. Ar testa palīdzību ikvienam satiksmes dalībniekam ir iespēja pārbaudītu savas zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un drošu motobraukšanu.

Testu veido pieci video jautājumi, kuros izspēlētas dažādas situācijas ceļu satiksmē, kurās iesaistīti mopēdisti. "Tie, kuri uz visiem testa jautājumiem atbildēs pareizi, saņems drošas motobraukšanas sertifikātu. Savukārt tiem, kuriem testā būs kāda kļūda, tiks izsniegta apliecība un izteikts aicinājums ne tikai pilnveidot zināšanas, bet arī laikus parūpēties par savu un sava spēkrata apdrošināšanu," informē CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Kā norāda CSDD, šogad sacensību "Zelta Mopēds" laikā Biķernieku trasē īpaša Moto drošībnieku komanda pārbaudīja dalībnieku zināšanas par drošu braukšanu. Viņi secināja, ka jaunajiem mopēdistiem trūkst izpratne par ceļu satiksmes drošību. Aptaujājot 200 motobraucējus, vien 7 procenti spēja pareizi atbildēt uz visiem uzdotajiem jautājumiem.

Tests izveidots satiksmes drošības kampaņai "Mopēds – mazs un neaizsargāts" un līdz 5. jūnijam ir peejams internetā: https://www.facebook.com/csddlatvia un http://www.draugiem.lv/csdd

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas