CSDD aicina autobraucējus ikdienā vairāk rūpēties par savu automašīnu tehnisko stāvokli 2

Autovadītājiem ikdienā nepieciešams vairāk rūpēties par savu automašīnu tehnisko stāvokli, intervijā "Rietumu radio" sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Cēsīs ikgadējo transportlīdzekļa tehnisko apskati ar pirmo reizi iziet aptuveni 58% automašīnu, savukārt 25.jūlijā notikušajā Tehniskās apskates naktī tehniskā kārtībā bija tikai 20% automašīnu. "Tas liecina, ka transportlīdzekļu īpašnieki ikdienā nepietiekami rūpējas par savām automašīnām," sacīja Jekste.

Būtiskākie bojājumi parasti ir defekti balstiekārtā, apgaismes ierīcēs, kā arī bremžu iekārtās.

Viņš arī norāda, ka automašīnu vecumu nevar tieši saistīt ar tehnisko stāvokli, jo, piemēram, Cēsīs pirmais Tehniskās apskates nakts apmeklētājs bijis kāda ļoti veca "Žiguļa" īpašnieks, taču automašīna bija ideālā tehniskā kārtībā.

"Automašīnas tehniskais stāvoklis vairāk atkarīgs no īpašnieka atbildības sajūtas un rūpēm ikdienā," sacīja Jekste. "Ne mazāk svarīgi ir tas, cik saudzīgi automašīnu ekspluatē."

Jau ziņots, ka piektdien, 15.augustā, Liepājā, Brīvības ielā 148a, no plkst.19 līdz plkst.24 notiks Tehniskās apskates nakts.

Pasākuma laikā Liepājas tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību.

2013.gadā Liepājas tehniskās apskates stacijā tika pārbaudītas vairāk nekā 41 000 automašīnu, un tā ir visvairāk noslogotā tehniskās apskates stacija Kurzemē. 61% automobiļu, kuri pārbaudīti Liepājā, ar pirmo reizi tika atzīti par satiksmē drošiem transportlīdzekļiem, bet pārējām mašīnām tehniskās apskates darbinieki atklāja būtiskus defektus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

smaids

Cik naivi, bet kāpēc tad paši TA inspektori tik būtiski pievērš uzmanību vecajiem auto, kaut viņš ir kā konfekte, a tik nebūtisku uzmanību pievērš jaunāka auto pārbaudei? Tieši svaigākie auto nereti ir kritiskākā stāvoklī nekā žigulis.

pirms 7 gadiem, 2014.08.15 10:56

Uzaicinàjums:

Es aicinu valdību ikdienā vairāk pievērst uzmanību valsts ceļiem!Lai brauktu pa šiem bezceļiem nebojājot auto,ir jāpārvietojas ar 30km/h !!!

pirms 7 gadiem, 2014.08.17 20:23

Latvijas ziņas