Circene piesardzīgi vērtē iespēju arī Latvijā ieviest "tauku nodokli"

Ņemot vērā pašreizējo Latvijas ekonomikas situāciju, veselības ministre Ingrīda Circene ("Vienotība") piesardzīgi vērtē iespēju arī Latvijā ieviest "tauku nodokli".

Dānija piemērojusi "tauku nodokli" trekniem produktiem, piemēram, sviestam un eļļai, savukārt Ungārijā darbojas tā dēvētais hamburgeru likums - lielāki nodokļi ir saldajiem bezalkoholiskajiem dzērieniem, bulciņām, sāļajām uzkodām. Circene intervijā laikrakstam "Diena" uz jautājumu, vai arī Latvijā vajadzētu ieviest ko līdzīgu, atbildēja, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā būtu ar šādu iniciatīvu piesardzīga.

"Varbūt mēs apdalām drusku ģimenes, kuras būtu spiestas krasi mainīt paradumus. Lai arī es esmu absolūts aizstāvis dārzeņiem, zivīm un piena produktiem, es domāju, ka ir diezgan riskanti pēkšņi uzreiz pateikt. Kaut arī es piekrītu – visiem produktiem, kas ir neveselīgi, [vajadzētu] mazināt pieejamību kaut vai ar cenas mehānismu. Bet varbūt to nedarīt šodien, bet paanalizēt situāciju, paskatīties piesardzīgāk," sacījusi Circene.

Vērtējot Latvijas iedzīvotāju veselības stāvokli, ministre aicinājusi iedzīvotājus dzīvot veselīgu, sportisku dzīvesveidu, tāpat nepieciešama veselības mācība skolās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas