Circene pagaidām neplāno mainīt slimnīcu vadību, taču norāda uz problēmām šajā jomā

Veselības ministre Ingrīda Circene ("Vienotība") pagaidām neplāno mainīt slimnīcu vadību, taču norāda uz problēmām šajā jomā.

Circene intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Labrīt, Latvija" uzsvēra, ka "ir runa arī par atbildību, ne tikai naudu".

"Ja mēs paņemam divas vienāda apjoma lielas slimnīcas, vienā ir milzu deficīts desmit miljoni, otrā deficīta nav. Nauda ir vienāda.. Mums ir ļoti lielas problēmas ar vadību, ja mums ir līdzīga apjoma slimnīcas ar līdzīga apjoma budžetu, mums ir ļoti lielas problēmas ar šīs naudas izlietojumu," uzsvēra ministre.

Uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā ir neprofesionāla vadība, Circene atzina, ka nevēlas tik skarbi teikt, bet problēmas šajā jomā ir.

Vaicāta par iespējamu slimnīcu vadību nomaiņu, Circene norādīja, ka valdība strādā tikai nedaudz vairāk par mēnesi. "Es negribu pirmajā mēnesī teikt, ka mums ir būtiski jāmaina slimnīcu vadība, bet ir jāmaina vadības principi. Ir jābūt atbildīgam savu darbu un tam, ka nauda tiek izlietota efektīvi," uzsvēra Circene.

"Rindas ir bijušas vienmēr un rindas ir arī tagad. Rindas ir arī augsti attīstītās valstīs ar trīsreiz lielāku finansējumu. Mēs paņemam vienu momentu un sākam to apspēlēt, mums ir jāskatās uz sistēmu kopumā.. Ja mums ir vienoti finansējuma principi, kādēļ vienā slimnīcā var, bet otrā nevar?" retoriski vaicāja ministre, uzsverot, ka neatliekamo palīdzību iedzīvotāji saņems, bet uz plānveida palīdzību vienmēr būs rindas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas