Circene nav devusi un saņēmusi "pateicības"

Jaunā veselības ministre un ārste Ingrīda Circene ("Vienotība") nav ne devusi, ne kā ārste pieņēmusi "pateicības" jeb naudu aploksne.

Circene intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Labrīt, Latvija" atzina, ka nav devusi "pateicību" kādam ārsta, tāpat nav pieņēmusi naudu aploksnē, bet to vienmēr esot kategoriski noraidījusi.

"Neesmu [devusi]. Es pati esmu ārsts un man ir kolēģi. Arī man nav, jo es esmu kategoriski to noraidījusi," teica Circene.

Ministre, runājot par šīs problēmas iespējamo risinājumu, uzsvēra, ka ir jānodala maksas pakalpojumiem no valsts apmaksātajiem pakalpojumiem.

"Liela daļa no Eiropas Savienības valstīm pasaka, ja tu gribi nodarboties ar komercdarbību, pilnīgi legāli, vizīte var maksāt, pat simts latus, bet tas visiem ir zināms. Tie ir legāli maksājumi, tā ir pilnīgi nodalīta sistēma," klāstīja Circene. "Mums ir skaidri jāpasaka - ja mēs gribam maksāt par pakalpojumu, mums ir jādod iespēja to legāli darīt."

Viņa arī uzsvēra, ka ne visi mediķi pieņem "pateicības", bet ārsti, kas to dara, izraisa rezonansi un met ēnu uz visiem ārstiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas