Cilvēki ar invaliditāti varēs saņemt profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus

Cilvēki darbspējīgā vecumā ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditātes statusu varēs saņemt no valsts budžeta apmaksātus profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus.

To paredz ceturtdien Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts par kārtību, kādā personas saņem profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā, aģentūru BNS informēja Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče.

Minēto pakalpojumu varēs saņemt arī atkārtoti, ja Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija atkārtoti noteiks prognozējamu invaliditāti un ārstējošais ārsts rehabilitācijas plānā atkārtoti noteiks pakalpojuma nepieciešamību. Arī cilvēkiem ar invaliditāti būs tiesības minēto pakalpojumu saņemt atkārtoti gadījumos, kuri paredzēti jaunajā noteikumu projektā.

Lai saņemtu pakalpojumu, interesentam būs jāiesniedz pakalpojuma sniedzējam vairāki dokumenti - iesniegums par pakalpojuma piešķiršanu, ģimenes ārsta izziņa par cilvēka veselības stāvokli, kas izsniegta ne agrāk kā mēnesi pirms iesniegšanas pakalpojuma sniedzējam, ārstējoša ārsta izsniegtā rehabilitācijas plāna kopija, ja iesniedzējs ir cilvēks ar prognozējamu invaliditāti, pašvaldības sociālā dienesta izstrādātā individuālā rehabilitācijas plāna kopija, ja iesniedzējs ir cilvēks ar invaliditāti. Tāpat pakalpojuma sniedzējam būs jāuzrāda pase un dokumenti, kas apliecina iepriekš iegūto izglītību un kvalifikāciju.

Ja pakalpojuma saņemšanas laikā, izvērtējot cilvēka funkcionēšanas ierobežojumus, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija kārtējā invaliditātes ekspertīzē atkārtoti nenoteiks invaliditāti, cilvēkam būs tiesības pabeigt attiecīgā pakalpojuma saņemšanu noteiktajā apjomā.

Plānots, ka pakalpojuma saņemšanu varēs pārcelt, ja cilvēks laikā, kad jāsaņem profesionālās rehabilitācijas pakalpojums, ārstējas stacionārā, kā arī tad, ja nomiris ir viņa pirmās pakāpes radinieks.

Labklājības ministrijas aprēķini liecina, ka no valsts budžeta apmaksātus profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus varētu saņemt aptuveni 10% no kopējā cilvēku ar prognozējamu invaliditāti skaita jeb vidēji līdz 640 cilvēkiem gadā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas