Cer saprecināt novadus 3

Pirms amata atstāšanas Edmunds Sprūdžs (Reformu partija) sāk diskusiju par jaunu pašvaldību reformu, kuras mērķis ir izveidot lielus novadus. Stimuls labprātīgai apvienošanai ir Eiropas Savienības (ES) līdzekļi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs sola, ka pašvaldības ar varu neviens neapvienos, taču ministrijai padomā ir vairākas ieceres, kā stimulēt veidot lielākus novadus brīvprātīgi. 

VARAM piedāvājums sākt diskusiju par pašvaldību brīvprātīgu apvienošanos sakrīt ar laiku, kad valdība gatavojas nākamajam ES fondu plānošanas periodam no 2014. līdz 2020.gadam. Šajā sakritībā meklējama atbilde, kā ministrija cer ieinteresēt pašvaldības apvienoties, līdz to skaits sasniedz 30 novadus, - tieši tik reģionālās attīstības centriem ir tiesības pretendēt uz ES fondu finansējumu nākamajā plānošanas periodā, kā to paredz Nacionālās attīstības plāns.

Šonedēļ Ministru kabineta komiteja iepazinās ar  VARAM sagatavotajiem grozījumiem Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz pašvaldību brīvprātīgu apvienošanos. Līdz šim nebija noteikta kārtība, kādā tas notiek, bet pirmajos četros gados pēc reformas neviens novads arī nav izteicis vēlēšanos apvienoties. Savukārt par Rojas pašvaldības sadalīšanu Rojas un Mērsraga novados Saeima pieņēma atsevišķu likumu.

Valdībai līdz gada beigām jākonkretizē vēlamās izmaiņas Latvijas kartē, kādās robežās varētu izveidot lielākus novadus. Pašlaik Latvijā ir 119 pašvaldību.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

zzz

Pareiza doma jau tam Sprūdžam ir. Ar pašreizējiem mūspuses novadiem tāds ķēķis vien ir.

pirms 7 gadiem, 2013.10.02 12:46

wes

Nīcu ar rucavu sen vajadzēja apvienot. rucavā nekas nenotiek tik stagnē. Nīcai jau tādi atpalikušie dikti nepatīk bet kas par piekrastes teritoriju un iespējām pavērtos. ceļi būtu vasarā izbraucami normāli Nīcā cilvēki strādā un domā par attīstību. ko nevar redzēt rucavā postaža.

pirms 7 gadiem, 2013.10.03 20:28

Latvijas ziņas