Ceļu uzturētāji brīdina, ka ilgstošu lietavu gadījumā grants ceļi var zaudēt nestspēju

Ilgstošu lietavu gadījumā grants ceļi var zaudēt nestspēju, informē VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Sinoptiķi sola salīdzinoši siltu, bet lietainu laiku, tas ietekmēs grants autoceļu tehnisko stāvokli, skaidro LVC pārstāvji. Ilgstoša lietus laikā grants ceļi pārmitrinās, zaudē nestspēju un uz tiem intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami, vēsta LETA.

Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti, piebilst LVC.

Vienlaikus uz atsevišķiem valsts autoceļiem turpinās remontdarbi, tomēr lielākajā daļā ceļu remontdarbu ir sācies tehnoloģiskais pārtraukums.

Šīs nedēļas sākumā plānots pieslēgt apgaismojumu visa Jūrmalas šosejas remontdarbu posmā, bet nedēļas vidū - atvērt satiksmei abas brauktuves. Arī ziemas periodā tur saglabāsies ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā.

Vidzemes šosejas posmā no Garkalnes līdz Sēnītes mezglam satiksmei ir atvērtas abas brauktuves - divas joslas katrā virzienā. Satiksme pa Valmieras šoseju līdz 15.novembrim vēl tiks organizēta, izmantojot Sēnītes mezgla rotācijas apli. Visā objektā ātrums ziemas tehniskā pārtraukuma laikā būs 70 kilometri stundā, bet Sēnītes mezglā vietām arī 50 kilometri stundā.

Arī citviet vēl ir spēkā satiksmes ierobežojumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas