Būvnieki sadala balvas

25. februārī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, RTU rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, Rīgas vicemērs Andris Ameriks un Valmieras domes priekšsēdētājs Inesis Boķis konkursa „Būvindustrijas gada balva” laureātiem pasniedza balvas - mākslinieces Katrīnas Vasiļevskas „Pamatakmeni”, diplomus, balvas piemiņas nozīmītes un ceļazīmi speciāli laureātiem organizētam braucienam uz Londonu.

30 žūrijas locekļi divās kārtās vērtēja 27 pretendentus kategorijā „Par mūža ieguldījumu būvindustrijā” un 21 pretendentu kategorijā „Gada inženieris”.

Necerēti lielā atsaucība pārsteidza konkursa organizatorus un sarežģīja žūrijas darbu. Tik ļoti katrs no pieteiktajiem ir pelnījis balvu. Visi spilgtas personības. Visiem pienākas atzinība. Taču no 48 pretendentiem bija jāizvēlas 12.

Par pieteiktajiem varēja balsot internetā. Par gada inženieri mājas lapā www.buvindustrijasgadabalva balsoja 7162 cilvēki, par jauno inženieri - 2591 cilvēks, par tiem, par tiem, kuri būvindustrijai atdevuši mūžu – 5987 cilvēki. Šis balsojums gan neietekmēja žūrijas lēmumu.

SPECIĀLĀS BALVAS

Aicinājums – atbalsti savējos nostrādāja. Kategorijā „Par mūža ieguldījumu” 1723 cilvēki nobalsoja par 8. Ceļu remontu pārvaldes projektu vadītāju Uldi Mellenbergu. Viņa - ceļinieka mūžs ir 45 gadu garumā. Par Ventspils pilsētas domes Būvniecības kontroles daļas vadītāju Ingrīdu Ekloni, kura būvniecībā nostrādājusi 43 gadus, nobalsoja 1627 cilvēki.

Balvas viņiem sarūpēja „Latvijas Tālrunis”. Kompānijas simpātiju balva arī jaunajam inženierim – SIA „YIT Celtniecība” projektu vadītājam Igoram Vojevodinam, kuru atbalstīja 737 balsotāji.

SIA „Knauf” speciālā balva RTU Būvniecības fakultātes Būvražošanas institūta būvražošanas katedras docentam, Latvijas valsts emeritētajam zinātniekam Videvudam Ārijam Lapsam. Viņa stāžs – 57 gadi.

SIA „Akzo Nobel Baltic” balva zinātniekam Inženierinātņu doktoram, RTU Būvzinātnes centra vadošajam pētniekam Jurim Rihardam Naudžunam. Viņa stāžs nozarē – 38 gadi.

Speciālo SIA „Akzo Nobel Baltic” balvu profesionālu braucienu uz Igauniju saņem inženieri:

SIA „Pilsbūve” tehniskais direktors, būvdarbu vadītājs Vladimirs Budigins no Ventspils, AS „Inspecta Latvia” vadošais eksperts, būvuzraugs, konsultāciju nodaļas vadītājs Arnis Heinrihsons,

SIA „UPB projekti” inženieris - projektētājs Aleksandrs Kuzņecovs no Liepājas un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātes Arhitektūras un būvniecības katedras vieslektors, SIA „Vimbas MF” īpašnieks Mārtiņš Fībigs.
Un to saņem arī jaunie inženieri: SIA „Merks” būvdarbu vadītājs Roberts Rēboks un SIA „Firma L4” būvinženieris, būvuzraugs Renārs Birniks.

Speciālās balvas vēl AS „Ceļuprojekts” tehniskajam direktoram Tālim Straumem, viņa stāžs profesijā 45 gadi; AS „RBSSKALS” projektu vadītājam Uldim Krūskopam, viņa stāžs būvniecībā ir 55 gadi, kā arī RTU Būvniecības fakultātes Būvkonstrukciju katedras profesoram, Būvzinātnes centra vadošajam pētniekam Kārlim Rocēnam. Viņa mūžs saistībā ar būvniekiem rit jau 47 gadu garumā.

GALVENĀS BALVAS PATEICOTIES SPONSORIEM

Konkursa ģenerālsponsors – KNAUF un KNAUF Insulation, sponsori – RBSSKALS, RE&RE, MERKS, GRANDEG, SAKRET, UPONOR, SADOLIN, AKZO NoBEL Baltic, DOKA Latvija un Ceļu inženieri.

LAUREĀTI - Kategorija „Gada inženieris 2013”

„Gada jaunais inženieris 2013”
SIA „RBSSKALS Būvvadība” projektu vadītājs IGORS ŠENBERGS (internetā par viņu nobalsoja 1037 cilvēki).

„Gada inženieris 2013”
SIA „Merks” projektu vadītājs IVO BRĀLĒNS,
SIA „Re&Re” projektu vadītājs STAŅISLAVS KUMPIŅŠ,
SIA „RBSSKALS Būvvadība” projektu vadītājs EDGARS BRIEDIS,
SIA „Tilts” projektu vadītājs, iecirkņa priekšnieks ARTJOMS GRIDŅEVS
SIA „Jēkabpils PMK” atbildīgā būvdarbu vadītāja, projektu vadītāja ASTRĪDA DUTKEVIČA (internetā par viņu nobalsoja 1788 cilvēki)

Internetā varēja nobalsot tikai vienu reizi par vienu cilvēku katrā kategorijā.

Kategorija „Par mūža ieguldījumu būvindustrijā”

SIA „Aqua – Brambis” valdes priekšsēdētājs AIVARS BRAMBIS par tīriem ūdeņiem Latvijas iedzīvotājiem gādā jau 44 gadus.
Andris OskarS BrutānS savā rūpnīcā „Valmieras stikla šķiedra” ir jau 48 gadus, sāka kā atslēdznieks, bet nu ir valdes priekšsēdētājs, prezidents.

JĀNIS LANCERS bija viens no tiem, kas dibināja Latvijas Būvnieku asociāciju un bija pirmais tās prezidents. Vēlāk viņš pievērsās uzņēmējdarbībai savā uzņēmumā “PBLC. Būvniecībā 54 gadus.

EDUARDS RAUBIŠKO. Kad viņu uzrunā - godātais kungs, viņš nedaudz pukstot, saka ierindnieks Raubiško. Ierindā viņš ir 54 gadus.
SIA „Energoremonts Rīga” projektēšanas inženieris JĀNIS JERMACĀNS enerģētisko objektu būvniecībai un projektēšanai, šo ēku remontiem veltījis 57 gadus.

SIA „Imink” tehniskais direktors ILGVARS NIEDOLS izveidoja uz nacionāliem speciālistiem bāzētu kooperatīvu celtniecības sistēmu, ar viņa iniciatīvu tika uzbūvēta vairākas rūpnīcas. Viņš bija iniciatīvas grupā, lai atjaunotu Latvijas Būvinženieru savienību. Viņš tās priekšsēdētājs bija 14 gadus. Būvniecībā 61 gadu.

Mārīte Šperberga
Latvijas Būvinženieru savienības valdes locekle

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas