Budžeta vietu skaitu augstskolās ar 1.septembri varētu samazināt par 600 vietām

Budžeta vietu skaitu augstskolās ar 1. septembri varētu samazināt aptuveni par 600 vietām, LNT raidījumā "900 sekundes" ceturtdien pavēstīja izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (Zaļo un zemnieku savienība).

Kopumā Latvijas augstskolās patlaban ir 6000 budžeta vietu, tā kā samazinājums varētu būt aptuveni par 10%, norādīja ministrs, piebilstot, ka budžeta vietu skaits tiks samazināts pirmajos kursos.

Patlaban vēl tiekot vērtēts, kurās augstskolās kādi samazinājumi būs, taču lielākais īpatsvars samazinājumā varētu būt sociālajās zinātnēs.

Uz jautājumu, kādu iespaidu šis samazinājums varētu atstāt uz augstskolām, Broks norādīja - mācību iestādēm budžeta vietu samazinājums nozīmē finansējuma samazinājumu programmās, kur ir valsts pasūtījums. Tomēr par augstskolu skaita samazināšanā šajā situācija nav runa un neviena augstskola netiks slēgta, uzsvēra ministrs.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien, vienojoties par šā gada budžeta konsolidācijas pasākumiem, nolēma samazināt valsts apmaksāto studiju vietu skaitu augstskolās, kurās dublējas studiju programmas.

Finanšu ministrijā (FM) aģentūru BNS informēja, ka no 1. septembra IZM budžetā izdevumi tiks samazināti par 600 tūkstošiem latu, bet Kultūras ministrijas budžetā - par 400 tūkstošiem latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas