Broks: no 1. septembra netiks samazināta neviena budžeta vieta

Pēc vakardienas tikšanās ar starptautiskajiem aizdevējiem, panākta vienošanās, ka valdība no 1. septembra nesamazinās nevienu budžeta vietu Latvijas augstskolās, dienai.lv atzina izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks.

Jau vēstījām, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pirmdien nākusi klajā ar piedāvājumu konsolidācijas īstenošanai, kā rezultātā nenāktos samazināt valsts finansēto budžeta vietu skaitu augstākās izglītības iestādēs.

Līdzekļus varētu ietaupīt uz mūžizglītības programmu rēķina, portālam diena.lv atzina izglītības un zinātnes ministra Rolanda Broka (ZZS) preses sekretāre Agnese Korbe.

"Mēs piedāvājām konsolidācijas pārdali, lai pēc iespējas mazāk ciestu budžeta vietas," saka A.Korbe.

IZM piedāvājumu valdība konceptuāli atbalstījusi. Patlaban Finanšu ministrijai (FM) ar IZM pārstāvjiem uzdots to saskaņot ar starptautiskajiem aizdevējiem. Virtuāla tikšanās ar aizdevējiem varētu norisināties pirmdienas vakarā. Piedāvājuma saskaņošanas termiņu IZM šobrīd ir grūti prognozēt.

Jau ziņojām, ka budžeta konsolidācijas ietvaros par 194 tūkstošiem latu šā gada otrajā pusē tika plānots samazināt finansējumu budžeta vietu nodrošināšanai augstākās izglītības studiju programmās, kuras dublējas. Savukārt 2012. gadā šajā pozīcijā paredzēts samazinājums 600 tūkstošu latu apmērā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas