Broks: Latvijas skolēnu zināšanas uz citu Eiropas valstu fona ir vidējā līmenī

Latvijas skolēnu zināšanas, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir vidējā līmenī, ceturtdien LNT raidījumā "900 sekundes" uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (Zaļo un zemnieku savienība).

Atsaucoties uz "DnB Nord barometra" pētījumu, ministrs norādīja, ka izglītība kopumā atbilst tirgus prasībām, bet starptautiski pētījumi rāda, ka arī izglītības kvalitāte Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir vidējā līmenī.

"Līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Latvijas izglītības kvalitāte ir zemāka," uzsvēra ministrs, atgādinot arī par Latvijas skolēnu sasniegumiem mācību olimpiādēs pasaulē.

Savukārt kritisko iedzīvotāju nostāju pret izglītības kvalitāti skolās, viņš skaidroja ar nepietiekamu skaidrošanas darbu - viņaprāt, pie tā, lai pārliecinātu iedzīvotājus par Latvijas izglītības kvalitāti, būtu jāstrādā ne tikai ministrijai, bet arī medijiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem ir polārs viedoklis par izglītības kvalitāti skolās, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" sadarbībā ar telekompāniju LNT augusta beigās veiktais pētījums.

Gandrīz puse jeb 49% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju ir apmierināti ar izglītības kvalitāti skolās, bet no tiem tikai 2% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti, 47% - drīzāk apmierināti. Turpretī gandrīz tikpat daudz - 45% - iedzīvotāju ar izglītības kvalitāti skolās nav apmierināti, proti, 35% ar to ir drīzāk neapmierināti, bet desmitā daļa (10%) - pilnībā neapmierināti.

6% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas