Brīvdienās varēs baudīt atvasaru 1

Brīvdienās un arī nākamās darba nedēļas sākumā varēs baudīt atvasaru, jo būs silts un maz līs, taču nedēļas beigās atgriezīsies rudens, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Ja nedēļas sākumā nokrišņu būs maz un vējš būs lēns, tad nedēļas otrajā laiks būtiski mainīsies - kļūs vēsāks un būs gaidāmas arī rudens vērtas.

Šodien laika apstākļus Latvijā vēl noteiks anticiklona ziemeļrietumu mala, tādēļ būs sauss laiks, dienā uzspīdēs saule, pūtīs mērens dienvidu puses vējš un gaisa temperatūra naktī gaidāma plus 1, plus 8 grādu robežās, bet dienā tā paaugstināsies līdz plus 10, plus 14 grādiem.

Naktī uz svētdienu Latviju sāks šķērsot nokrišņu zona, kas daudzviet atnesīs nelielu īslaicīgu lietu. Arī turpmāk darba nedēļas pirmajā pusē neliels īslaicīgs lietus ir gaidāms, jo atmosfēras spiediens nedaudz pazemināsies, tomēr plašākās un intensīvākās nokrišņu zonas atradīsies uz ziemeļiem no Latvijas. Un gaiss šajās dienās būs silts - pūšot dienvidrietumu, rietumu vējiem pat naktīs temperatūra nepazemināsies zem plus 6 grādiem, bet dienas laikā vietām paaugstināsies pat līdz plus 14, plus 16 grādiem.

Tomēr no ceturtdienas laika apstākļi būtiski mainīsies - pāri mūsu reģionam virzīsies aktīvs ciklons, kas nākamās nedēļas izskaņā nesīs gan daudz mākoņu un nokrišņu, gan arī stiprus vējus. Patlaban prognozes liecina, ka piekrastes rajonos vēja brāzmas sasniegs stipras vētras spēku - 25 metrus sekundē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ko?

Te kādam pajoliņam vispār ir sajēga, ko nozīmē vārds "atvasara"? Bezmaz katru dienu sola lietu un vēl nekaunās pļ.....īt par atvasaru....

pirms 7 gadiem, 2013.10.05 11:56

Latvijas ziņas