Brīvdienās un nākamajā darba nedēļā sals mīsies ar atkusni

Brīvdienās un nākamajā darba nedēļā Latvijā gaidāmi mainīgi laika apstākļi – gan piesals, gan arī būs atkusnis. Tomēr atkusnis nebūs tik intensīvs kā šajā nedēļā, arī lietus varbūtība ir daudz zemāka, vien Kurzemē nedēļas pirmajā pusē sniegu un slapjo sniegu varētu nomainīt arī lietus, pārējā Latvijā atkušņa periodā gaidāms slapjš sniegs. Šādos mainīgos laika apstākļos, protams, veidosies arī apledojums.

Naktī uz sestdienu nokrišņi gaidāmi vien atsevišķos rajonos, debesis skaidrosies, tādēļ piesals, vietām termometra stabiņš noslīdēs pat līdz -8...-12 grādu atzīmēm. Dienā jau debesis būs lielākoties nomākušās, neliels līdz mērens sniegs, slapjš sniegs skars teritorijas lielāko daļu. Austrumos pieturēsies neliels sals, bet rietumu rajonos gaisa temperatūra paaugstināsies kādu grādu virs nulles. Svētdienas naktī sniegs gaidāms valsts austrumos, bet gaisa temperatūra būs līdzīga kā sestdien.

Jauna nokrišņu zona no rietumiem Kurzemi sasniegs jau pirmdien – sākumā ir gaidāms sniegs. Naktī uz otrdienu sniegs un slapjš sniegs jau būs visā Latvijā. Pakāpeniski pastiprināsies arī vējš, sākumā tas pūtīs no dienvidu puses, otrdien iegriezīsies no rietumu puses un jūras piekrastē brāzmās sasniegs pat 20 m/s. Līdz ar to kļūs siltāk – otrdien un trešdien visā Latvijā temperatūra atkal nedaudz pakāpsies virs 0 grādu atzīmes – būs atkusnis.

Ceturtdien un piektdien nokrišņu zonas no Latvijas atkāpsies, un no jauna atgriezīsies sals, naktīs pat līdz -7...-12 grādiem, bet dienās laikā -2...-7 grādu robežās.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas