Brīvdienās Latvijā pakāpeniski ienāks ziema

Laika apstākļi darba nedēļā bija salīdzinoši silti, taču brīvdienās tie mainīsies un Latvijā pakāpeniski ienāks ziema.

Saskaņā ar klimatisko informāciju ziemai raksturīgiem laika apstākļiem reģionā būtu arī jānostiprinās.

Šodiena vēl būs līdzīga darba dienām - mākoņaina, ar lēnu vēju - teritorijas lielākajā daļā nedaudz līs. Bet svētdien jau sāks pastiprināties vējš, dienas gaitā tas iegriezīsies no ziemeļu puses, ieplūdīs auksts gaiss un dienas laikā lietus atsevišķos rajonos pāries slapjā sniegā un sniegā.

Arī pirmdien vietām gaidāma snigšana, sniegu nesīs mākoņi, kas veidosies virs salīdzinoši siltās Baltijas jūras un Rīgas līča akvatorijas, tādēļ, pūšot ziemeļu vējam, nokrišņi gaidāmi galvenokārt valsts rietumu un centrālajos rajonos. Naktī uz pirmdienu, kad gaisa temperatūra pazemināsies zem nulles, uz ceļiem veidosies arī apledojums.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē gaisa temperatūra naktīs pazemināsies līdz plus 1, mīnus 5 grādiem, dienā tā būs mīnus 1, plus 4 grādu robežās. Darba nedēļas beigās kļūs par diviem, trim grādiem siltāk.

Mainīgi laika apstākļi gaidāmi arī turpmākajās nedēļas dienās - sinoptiķi prognozē gan sniegu un slapju sniegu, gan arī lietu. Tas nozīmē, ka laika apstākļi nebūs stabili un pirmā sniega sega nebūs ilgstoša.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas