Brīdina, ka Latvijā varētu būt sākusi darboties bīstamā sekta "Aum Shinrikyo"

Pirms vairākām dienām Latvijas Totalitāro sektu apkarošanas komiteja (LTSAK) saņēmusi informāciju, ka Latvijā varētu būt sākuši darboties bīstamās sektas Aum Shinrikyo vervētāji.

LTSAK šobrīd uzsākusi šīs informācijas pārbaudi un lūdz atsaukties visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir ziņas par šīs organizācijas darbību valstī, kas ir satikuši tās vervētājus vai sekotājus Latvijas teritorijā.

Sekta kļuva plaši zināma visā pasaulē saistībā ar daudzu cilvēku, kurus sekta uzskatīja par ienaidniekiem, nolaupīšanu un slepkavībām. "Vispazīstamākais" Aum Shinrikyo noziegums ir gāzes izplatīšana Tokijas metropolitēnā 1995.gada 20.martā. Toreiz uzbrukuma rezultātā 12 cilvēki gāja bojā un vairāk nekā 5,5 tūkstoši nokļuva slimnīcās. Komentējot pēc viņa pavēles veikto teroristisko aktu, sektas līderis Sjoko Asahara (patiesā vārdā Tizuo Macumoto) teica, ka "masu slepkavība ir lieliska": "Viedie cilvēki redzēs, ka nogalināto un slepkavu dvēseles no tās vien vinnē."

Pēc uzbrukuma Tokijas metro iesaistītajiem līderiem un sekotājiem tika piespriesti nāvessodi un cietumsodi. Daudzās pasaules valstīs sektu atzina par teroristisku organizāciju un aizliedza.

Tomēr tas nav apturējis agresiju un tieksmi pēc vardarbības tās sekotāju vidū. 2001. gada decembrī Vladivostokā notika process pret Aum Shinrikyo Krievijas adeptu grupu, kas plānojuši veikt jaunus terora aktus Japānas pilsētās, lai panāktu Sjoko Asaharas atbrīvošanu no cietuma.

Latvijā sekta var izmantot kā vecus nosaukumus Reliģiskā korporācija Aum Shinrikyo vai Patiesības kustība Aum, tā arī jaunu nosaukumu Alef (nejaukt ar Ebreju kopienas centru Alef). Tāpat sekta var saukties par budistu kopienu, garīgu centru u.tml.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas