Braukšanu vietām apgrūtina apledojums

"Latvijas Valsts ceļi" informē, ka braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem autoceļiem vietām apgrūtina apledojuma veidošanās.

Liepājas virzienā apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus posmā Annenieki – Liepāja. Brauktuves kaisa.

Ventspils virzienā autoceļš vietām apledojis un tiek kaisīts posmā Strazde – Usma.

Uz reģionālajiem autoceļiem apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus visā Latvijā, izņemot Jelgavas, Aizkraukles, Tukuma, Jēkabpils un Ludzas apkaimes. Brauktuves apstrādā ar pretslīdes materiāliem.

Sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, var veidoties apledojums jeb tā saucamais "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, aicinām autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri, kā arī laicīgi sagatavot savus transportlīdzekļus braukšanai ziemas apstākļos, īpaši pievēršot uzmanību transportlīdzekļa riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

"Latvijas Valsts ceļi" atgādina, ka laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam automašīnām jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas