Braukšanas apstākļi apgrūtināti

Sniega un apledojuma dēļ braukšanas apstākļi apgrūtināti, liecina VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Liepājas reģionā braukšanas apstākļi apgrūtināti virzienā no Saldus līdz Liepājai, Ventspils virzienā posmā no Usmas līdz Ventspilij brauktuve vietām sniegota, tiek veikta to tīrīšana un kaisīšana.

Uz reģionālajiem autoceļiem un vietējās nozīmes ceļiem brauktuves daudzviet sniegotas un tās tiek tīrītas un apstrādātas ar pret apledojuma materiāliem atbilstoši uzturēšanas klasēm.

LVC brīdina, ka, sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, var veidoties apledojums, jeb tā saucamais "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpju un mežu tuvumā. Ziemas apstākļos īsā laika periodā braukšanas apstākļi var mainīties ļoti strauji, tāpēc aicinām autovadītājus pievērst lielāku uzmanību arī savai braukšanas manierei.

LVC arī atgādina Ceļu satiksmes noteikumos noteikto, ka laikposmā no 1.decembra līdz 1.martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3,5 t, kā arī to piekabēm jābūt aprīkotām ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas