Bojāgājušo glābēju ģimenes saņems 50 000 latu kompensāciju, bet cietušajiem būs pabalsti vairāku tūkstošu apmērā

Vakar veikalā "Maxima", Zolitūdē, notikušā konstrukciju sagruvuma laikā bojāgājušo ugunsdzēsēju glābēju ģimenes saņems 50 000 latu kompensāciju, šodien valdības ārkārtas sēdē informēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Viņa skaidroja, ka katra bojāgājušā neatraidāmajiem mantiniekiem pienāksies 50 000 latu kompensācija, kā tas likumā ir noteikts. Šo finansējumu, visticamāk, ņems no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Savukārt cietušajiem glābējiem tiks nodrošināti veselības aprūpes pakalpojumi un atmaksāti rehabilitācijas izdevumi. Pēc tam, kad glābēji būs izveseļojušies, atkarībā no gūto traumu smaguma viņiem izmaksās pabalstus, kas būs robežās no 3000 līdz 5000 latu.

Valdības sēdē netika nosauktas konkrētas summas, kādas plānots izmaksāt citiem negadījumā cietušajiem vai bojāgājušo tuviniekiem.

Taču labklājības ministre Ilze Viņķele (V) ziņoja, ka Labklājības ministrija izvērtēs iespēju līdz 100 cilvēkiem piedāvāt rehabilitāciju un psiholoģisko palīdzību, tostarp ne tikai cietušajiem, bet arī cietušo un bojāgājušo tuviniekiem. Viņa solīja, ka ministrija uzņemsies koordināciju par sociālās palīdzības sniegšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas