Bīstamā infekcija var ietekmēt arī Latvijas zemniekus

Joprojām nav ziņu par precīzākiem bīstamās zarnu infekcijas cēloņiem Eiropā. Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Armands Krauze norāda, ka saistībā ar to jārunā ne tikai par cilvēku veselību un dzīvību, bet arī lauksaimnieku zaudējumiem.

Viņš šorīt intervijā Latvijas radio sacīja, ka šī neskaidrā infekcija un aizliegumi tirgot atsevišķus dārzeņus radījuši arī ekonomiskas sekas. Tās ietekmējušas daudzus.

Rīcība bijusi haotiska - vispirms runāja par Spānijas gurķiem, tad atvainojās un minēja soju. Tas bijis nepareizi.

Ja dārzeņu tirgošanas aizliegumus neatcels, tie var negatīvi ietekmēt arī Latvijas ražotājus. Mūsu lauksaimniekus tie var skart netieši - caur cenu svārstībām. Līdz ar infekcijas izplatību krītas atsevišķu produktu cenas.

Latvija uz Krieviju importē sīpolus un kāpostus, taču, par laimi, šie dārzeņi vēl nav gatavi. Vienlaikus infekcijas ietekmē samazinās tranzītkravu apjoms.

Latvijas pārstāvji Eiropā uzsverot, ka infekcijas dēļ kompensācijas jāmaksā visiem cietušajiem ražotājiem. Līdzekļi jāsaņem ne tikai konkrētu dārzeņu audzētājiem, bet gan visiem. Šīs kompensācijas Latvijas iemaksas "kopējā katlā" nepalielinās.

Pēdējā laikā bīstamā zarnu infekcija prasījusi vairāku desmitu cilvēku dzīvību, kā arī tūkstošiem cilvēku ir saslimuši.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas