Biškopības biedrība: Šogad medus raža Latvijā kopumā gaidāma laba

Šogad medus raža Latvijā kopumā gaidāma laba, aģentūrai LETA prognozēja Latvijas Biškopības biedrības veterinārārste un pētniece Ineta Eglīte.

Viņa skaidroja, ka pēc visai drēgnā pavasara, kas bitēm daudzviet neļāva izlidot pēc nektāra, vasaras pirmais mēnesis bijis ļoti labs, ļaujot biškopjiem jūlijā lielākoties ievākt labas medus ražas.

Eglīte piebilda, ka patlaban tiek iegūts rapšu ziedu un meža aveņu ziedu medus, taču drīz būs arī liepziedu un sēto nektāraugu medus.

"Šogad izskatās, ka ir medus gads," sacīja biedrības pārstāve, piebilstot, ka pērn maija vēsajām naktīm nesekoja vasarīgi silts laiks un medus raža bija viduvēja vai dažviet pat nekāda.

Tāpat viņa piebilda, ka, pateicoties piemērotiem laika apstākļiem, bišu saimes ir labi attīstījušās un spēcīgas. "Tādējādi tās ir arī izturīgākas pret slimībām un mērenu pesticīdu ietekmi, ja tāda rodas," skaidroja biedrības veterinārārste.

Vienlaikus Eglīte atzīmēja, ja dienas ir ļoti karstas, bitēm ir papildu slodze, dzesējot stropu un pārstrādājot nektāru medū, taču kopumā karstais laiks ir vairāk devis, nekā radījis problēmu. Tomēr karstā laikā ziedošie augi ātrāk nozied, līdz ar to arī ātrāk beidzas ienesums, taču pietiekamas temperatūras un mitruma apstākļos arī nektāru var ievākt vairāk.

"Izskatās, ka šogad medus raža kopumā būs laba," prognozēja Eglīte.

Latvijas Biškopības biedrība reģistrēta 1994.gadā, un tā pārstāv 3253 lauksaimniekus. Biedrības mērķis ir pārstāvēt biedru intereses, veicināt biškopības nozares attīstību un stabilu izaugsmi Latvijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas