Bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas telpās RP iepazīstina ar Liepājas deputātu sarakstu un prezentē priekšvēlēšanu programmu

Reformu partijas (RP) Liepājas nodaļa šodien bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas neapkurinātajās telpās notikušajā preses konferencē prezentēja pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu un programmu.

Sākoties konferencei, deputāta amata kandidāti kopā ar mūziķi Tomasu Kleinu izpildīja dziesmu "Liedagā". Ar to, kā noprotam no RP Liepājas mēra amata kandidāta Jāņa Vilnīša teiktā, partija vēlētos nomainīt pašreizējo Liepājas himnu "Pilsētā, kurā piedzimst vējš".

Uzrunājot klātesošos, Vilnītis sacīja, ka "Liepāja ir pārvērtusies par telpu, kura nav ilgi vēdināta un kurai nepieciešams svaigs gaiss". RP, piesakot savu deputātu kandidātu sarakstu, esot gatava uzvarēt vēlēšanās un šo telpu izvēdināt.

Kā atzina RP Liepājas mēra amata kandidāts, Liepājā ir paveiktas daudzas labas lietas - atjaunotas ielas, nosiltināti nami, taču tam jēga esot tikai tad, ja ir cilvēki, kuri šeit dzīvo. Viņš norādīja, ka pēdējos gados daudzi Liepājas iedzīvotāji pilsētu pametuši, pieminot arī bijušās Latvijas 1.rokkafejnīcas īpašniekus - brāļus Mediņus, kuru bizness tagad ir Rīgā.

Kā sacīja Vilnītis, stāstot par Liepāju, pārāk bieži jālieto vārdi "reiz bija", arī runājot par Liepājas simbolu - rokkafejnīcu. RP Liepājas nodaļas vadītājs izteica cerību, ka abi uzņēmēji Liepājā kādreiz atgriezīsies. RP Liepājas vēlēšanu programmā, ko paredzēts īstenot līdz 2017. gadam teikts: siltuma ražošana nav monopols, daļa pašvaldību funkciju tiek deleģētas nevalstiskajām organizācijām, lēmējvara nodalīta no izpildvaras, domes pārvalžu un SIA budžeti tiek publicēti domes mājaslapā u.c.

RP arī piedāvā izveidot jaunu - tiesībsarga amatu, kurš uzklausa iedzīvotāju sūdzības un ierosinājumus.

RP sarakstā iekļauti 18 kandidāti - dažādu profesiju pārstāvji - personālatlases speciālisti, uzņēmēji, izglītības un veselības nozares darbinieki. Sarakstā ar pirmo numuru iekļauta "L.Atiķes doktorāts" vadītāja ārste Laila Atiķe. Sarakstā ir arī uzņēmuma "Lauma Lingerie" vadītāja Linda Matisone, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs Ģirts Kronbergs. Vilnītis ar 17.numuru atrodas saraksta beigās.

Kā ziņots, Reformu partijas (RP) Liepājas nodaļa šodien preses konferencē prezentēs pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu un programmu, "Rietumu Radio" informēja RP Liepājas nodaļas vadītājs Jānis Vilnītis (RP).

Kā pastāstīja Vilnītis, kandidātu sarakstā iekļauti dažādu - veselības, izglītības, uzņēmējdarbības, nevalstiskā sektora - jomu pārstāvji. "Ir pārstāvētas visas tās jomas, kas pilsētas dzīvē ir svarīgas," vērtējot sarakstu, sacīja Vilnītis, piebilstot, ka saraktā būs arī daudzi Liepājā pazīstami cilvēki.

Kā atzina Vilnītis, kandidātu atlases process ir bijis garš, smags un nācies saskarties ar "dažādām Liepājas īpatnībām". "Ir cilvēki, kuriem ir vēlme pēc pārmaiņām pilsētā, taču viņiem nav drosmes nākt sarakstā, jo, startējot vēlēšanās no Reformu partijas saraksta, viņi saskata zināmus draudus savai karjerai," skaidroja Vilnītis, atzīstot, ka iepriekš viņš to neesot paredzējis. No Vilnīša teiktā noprotams, ka drosmes startēt vēlēšanās no RP saraksta nav tiem RP biedriem, kuru darbs saistīts ar Liepājas pašvaldību vai tās iestādēm.

8.aprīlī tiks prezentēta arī RP Liepājas nodaļas programma. Kā pastāstīja Vilnītis, tā tapusi ilgākā - trīs līdz četru mēnešu - periodā un programmas izstrādē piedalījušies gan deputātu amata kandidāti, gan dažādu citu jomu speciālisti.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas