Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Straume atrodas cietumā par braukšanu dzērumā

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs un tēvzemietis Jānis Straume šonedēļ Tukumā pieķerts, vadot automašīnu alkohola reibumā, un pašlaik jau otro diennakti izcieš administratīvo sodu īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jūrmalā, liecina portāla Pietiek.com rīcībā esošā informācija.

Pietiek.com ziņoja, ka oficiāls apstiprinājums tam nav saņemts, bet informēti avoti iekšlietu struktūrās ceturtdienas pievakarē portālam apstiprināja, ka šī informācija atbilst patiesībai.

Nav zināms, cik spēcīgā alkohola reibumā pie stūres bija sēdies J.Straume, tomēr, spriežot pēc Pietiek.com rīcībā esošās informācijas, viņam piespriests 10 diennakšu administratīvais sods. Reibums varētu būt bijis vismaz no 1 līdz 1,5 promilēm, secināja portāls.

J.Straume bija parlamenta priekšsēdētājs 7. Saeimas laikā no  1998. gada 3. novembra līdz 2002. gada 5. novembrim. Parlamenta priekšsēdētājam politiskā karjera beidzās 2006. gadā līdz ar neievēlēšanu 9. Saeimā.

J.Straume ilgus gadus bija viens no tēvzemiešu līderiem. Viņš politikā iesaistījās jau Atmodas laikā 1988. gadā, sākot ar kustību Helsinki -86. Vēlāk darbojies Latvijas Nacionālās neatkarības kustībā (LNNK), Pilsoņu Kongresā un apvienībā Tēvzemei un Brīvībai.

J.Straume ticis ievēlēts 5., 6.,7. un 8. Saeimā no apvienības Tēvzemei un Brīvībai/LNNK. 2006.gada decembrī Straume iecelts par Rīgas ostas valdes locekli, taču pērn novembrī no amata atbrīvots, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas