Biedrība: Bišu saimes šoziem kopumā Latvijā ir labi pārziemojušas 1

Bišu saimes šoziem kopumā Latvijā ir labi pārziemojušas, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

"Kopumā saimes ir pārziemojušas labi," sacīja Krauze, norādot, ka arī pa reģioniem ziemošanas apstākļos atšķirības nevar izdalīt. Lai gan atsevišķiem biškopjiem saimes pārziemojušas sliktāk, tas bijis atkarīgs no individuāliem apstākļiem, vēsta LETA.

Viņš atzina, ka, pateicoties līdz šim veiksmīgi aizvadītajai ziemai, jaunā sezona vieš cerības. Svarīgi, kāds būs turpmākais pavasaris laika apstākļu ziņā. Tāpēc saimju atbirumu šoziem procentuālā izteiksmē varēs novērtēt pēc apmēram mēneša, kad būs aizvadīts aprīlis un būs zināms, vai bites savlaicīgi tikušas ārā no stropiem, lai sāktu ienest pirmo nektāru.

Krauze arī pastāstīja, ka valstī noteiktā ārkārtējā situācija saistībā ar jaunā koronavīrusa Covid-19 izraisītās slimības ierobežošanu pagaidām īstermiņā Latvijas biškopjus nav ietekmējusi. Cilvēki joprojām izvēlas un pērk biškopības produktus, jo sabiedrībai ir interese par dabīgiem produktiem, kurus lietojot var stiprināt imunitāti.

Vienlaikus viņš pieļāva, ka ilgākā laika posmā nozari var ietekmēt ārkārtējās situācijas pagarināšana Covid-19 izplatības ierobežošanas kontekstā. Stingrāku prasību piemērošanas ieilgšana varētu ietekmēt biškopju saimniecisko darbību, ja vairs nevarēs apmeklēt gadatirgus un citus pasākumus, kur sezonas laikā ierasts realizēt produkciju.

Tāpat Krauze atzina, ka biškopības produktu realizāciju negatīvi var ietekmēt zemāka iepirkšanās aktivitāte veikalos, mēģinot pēc iespējas vairāk sociāli distancēties, kā arī sabiedrības vispārējā ekonomiskā stāvokļa pasliktināšanās.

"Medus kā dabīgs produkts, attiecīgi, maksā. Ir bažas, ka līdz ar mazākiem ienākumiem cilvēki pirks lētākus produktus. Ja būs mazāk naudas, zemāka pirktspēja daļa Latvijas medus vietā var izvēlēties importa saldumus," bažas pauda Krauze, vienlaikus, izsakot cerību, ka tā nenotiks un Latvijā priekšroka joprojām tiks dota veselīgai, dabīgai vietējai produkcijai.

Jau ziņots, ka saistībā Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu. Pagaidām noteikts, ka ārkārtējā situācija ir spēkā līdz šā gada 14.aprīlim, taču 3.aprīlī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas ļauj valdībai neierobežotu skaitu reižu lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tūrists

Biškopības žurnālu vēlos iegādāties par 2019 un 2020 gadu. Var būt kāds var palīdzēt?

pirms gada, 2020.04.04 07:18

Latvijas ziņas