Bez pajumtes palikušo Skrundas ugunsdzēsēju izmitināšanai atrasts pagaidu risinājums

Bez pajumtes palikušo Skrundas ugunsdzēsēju izmitināšanai atrasts pagaidu risinājums, vēsta reģionālais laikraksts "Kurzemnieks".

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kuldīgas daļas komandiere Kristiāne Apine laikrakstam apstiprināja, ka līgums par telpu nomu posteņa vajadzībām tiek slēgts ar uzņēmumu "Latagra" un jau tuvākajās dienās varēs sākties pārcelšanās. Lauksaimnieki glābējiem nodrošinās gan sadzīves telpas darbiniekiem, gan garāžu, tajā ir vieta divām automašīnām.

"Ir gan kāda neērtība – starp garāžu un sadzīves telpām nav durvju, tāpēc izsaukuma gadījumā puišiem nāksies uz auto skriet pa ārpusi," viņa piebilda.

Arī VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Andrejs Beļakovs atzina, ka risinājums ir veiksmīgs.

"Esmu pārliecināts, ka glābēji, kuriem nodrošināti normāli sadzīves apstākļi, arī darbu spēs veikt daudz labāk. Vienīgā problēma, ko šobrīd risinām – garāža nav apkurināma, bet automašīnām jānodrošina temperatūra plusos. Rēķinām, kāds apkures veids būtu visekonomiskākais," stāstījis Beļakovs.

Neoficiāla informācija liecina, ka Skrundas posteņa ēkas atjaunošanā varētu iesaistīties ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs, kas sadarbībā ar Latvijas VUGD, ASV Armijas Inženieru korpusu un ASV Bruņoto spēku Virspavēlniecību Eiropā jau noslēdzis trīs līgumus par astoņu VUGD staciju remontdarbiem, tostarp Liepājā un Ventspilī.

Jau vēstīts, ka oktobra nogalē VUGD Kurzemes reģiona brigādes Kuldīgas daļas Skrundas posteņa ēkai, kurā atrodas ugunsdzēsēju glābēju darba telpas, sabruka viena no sienām. Lai nodrošinātu posteņa darbību, ugunsdzēsēji glābēji uzturējās celtniecības vagoniņā, kas bija novietots blakus garāžai, kurā atrodas speciālā ugunsdzēsības tehnika un kuras sienas ir nostiprinātas ar koka stutēm.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas