Bērziņš zvēr savu darbu veltīt Latvijas tautas labumam

Valsts prezidents Andris Bērziņš, piektdien stājoties amatā, Saeimā svinīgi solīja visu savu darbu veltīt Latvijas tautas labumam.

"Es zvēru, ka viss mans darbs būs veltīts Latvijas tautas labumam. Es darīšu visu, kas stāvēs manos spēkos, lai sekmētu Latvijas valsts un tās iedzīvotāju labklājību. Es turēšu svētus un ievērošu Latvijas Satversmi un valsts likumus. Pret visiem es izturēšos taisni un savus pienākumus izpildīšu pēc labākās apziņas," zvērēja Bērziņš.

Līdz ar zvēresta nodošanu Bērziņš oficiāli stājies Valsts prezidenta amatā.

Saeima 2.jūnijā otrajā kārtā par prezidentu ievēlēja Bērziņu, par kuru nobalsoja 53 deputāti. Bērziņš  par prezidentu ievēlēts 66 gadu vecumā, līdz ar to viņš ir vecākais Latvijas prezidents.

Bērziņš dzimis 1944.gada 10.decembrī.

Rīgas Politehniskajā institūtā (tagad Rīgas Tehniskā universitāte) Bērziņš 1971.gadā ieguva radio inženiera specialitāti, savukārt 1988.gadā Latvijas Universitātē - rūpniecības plānošanas specialitāti.

Karjeru Bērziņš sāka kā "Elektrona" direktors (1971.-1988.gads), vēlāk bijis Latvijas PSRS sadzīves pakalpojumu ministra vietnieks (1988.-1989.gads), Valmieras rajona tautas deputātu padomes un izpildkomitejas priekšsēdētājs (1989.-1993.gads) un Latvijas Bankas padomes loceklis (1990.-1992.gads).

Bērziņš bijis arī Augstākās padomes deputāts, bet 1993.gadā sāka darbu Latvijas Unibankas prezidenta amatā, kur nostrādāja līdz 2004.gadam. No 2006. līdz 2010.gadam Bērziņš bija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents, bet no 2007. līdz 2009.gada - "Latvenergo" padomes priekšsēdētājs.

Viņš no ZZS saraksta kandidēja 10.Saeimas vēlēšanās un iekļuva parlamentā. Viņš 10.Saeimas laikā vadīja Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju. Saeimas deputāta mandātu Bērziņš nolika 1.jūlijā.

Nedēļu pirms stāšanās amatā Bērziņš apprecējās ar ilggadējo dzīvesbiedri mediķi Daci Seisumu. Viņiem ir sešus gadus vecs dēls. Bērziņam no iepriekšējās laulības ir vēl divi bērni.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas