Bērziņš partijām dod laiku līdz pirmdienas vakaram

Valsts prezidents Andris Bērziņš joprojām atturas vērtēt sarunas par koalīcijas izveidi un dod laiku partijām līdz pirmdienas vakaram.

Prezidents pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (Vienotība) žurnālistiem uz jautājumu, vai koalīcijas veidošanas sarunās ir vērojams progress, atbildēja, ka viņam ir grūti to novērtēt, sēžot Rīgas pilī.

"Dažādos sastāvos konsultācijas notiek ļoti aktīvi, un process nav apstājies. Es ceru, ka līdz pirmdienas vakaram būs skaidrs un konkrēts rezultāts, lai varētu rīkoties tālāk," teica Bērziņš. "Es nezinu, ko viņi runā. Man ir vajadzīgs rezultāts, tāpēc es negribētu iejaukties ne ar kādu vērtēšanu. Jūs vairāk zināt, es, šajā mājā sēdēdams, nevaru novērtēt."

Uz jautājumu, vai varētu nosaukt premjera amata kandidātu, lai arī vēl nav panākta vienošanās par koalīciju, prezidents atbildēja, ka lems atkarībā no rezultātiem. Viņš atkārtoti pauda cerību, ka nākamnedēļ situācija būs skaidrāka.

"Ja tiešām izveidojas tāda situācija, es vērtēšu. Es mēģinu iedziļināties, arī ņemot vērā Eiropas pieredzi. Tur var spriest, kā rīkoties," atzina Bērziņš.

Jau vēstīts, ka šonedēļ rit trešā nedēļa pēc 11.Saeimas vēlēšanām un joprojām nav skaidrības par koalīcijas sastāvu un iespējamiem premjera amata kandidātiem.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas